تاريخ:اول بهمن 1399 ساعت 11:04
کد : 41760

کلاهبرداری اسکیمری از ۳۰ شهروند

کلاهبرداری اسکیمری از ۳۰ شهروند
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از دستگیری ۳ عضو باند کلاهبرداران اسکیمری خبر داد و گفت: متهمان ۱۵ میلیارد ریال از کارت بانکی شهروندان برداشت کرده بودند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ بیان داشت: تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و از برداشت غیر مجاز از حسابشان شکایت کردند و بررسی موضوع در اختیار تیمی از کارآگاهان پلیس قرار گرفت.

وی عنوان کرد: در خصوص چگونگی برداشت از حساب مال باختگان تحقیق شد که با اشتراک گیری در اظهارات شاکیان، کارآگاهان دریافتند که احتمال دارد که مجرم یا مجرمان با استفاده از دستگاه اسکیمر کارت عابر بانک شهروندان را کپی برداری کرده و بدین ترتیب موفق به سرقت از حساب شهروندان شده اند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به اینکه در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد که ۳ متهم با همکاری یکدیگر از حساب بانکی شهروندان برداشت کرده اند و در پایانه‌های فروشگاهی کشور‌های همسایه خرید ارز داشته اند، گفت: هویت و مخفیگاه متهمان شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی هر ۳ متهم در عملیات‌های منسجم دستگیر شدند.

این مقام سایبری با بیان اینکه متهمان به جرم ارتکابی معترف و اظهار داشتند ۳۰ کارت عابر بانک شهروندان را کپی و با خرید از پایانه‌های فروشگاهی خارج از کشور سعی داشتند وجوه سرقتی را از چرخه بانک خارج کنند، افزود: کارشناسان مبلغ سرقت شده از حساب‌های بانکی مال باختگان را ۱۵ میلیارد ریال اعلام کرده اند.

سرهنگ گودرزی از شهروندان خواست: هنگام خرید با کارت بانکی و انجام عملیات بانکی با دستگاه پوز سیار حتما رمز اول توسط دارنده کارت زده شود و از در اختیار گذاشتن رمز‌های بانکی خود به دیگران و فروشنده‌ها خودداری کنید. فروشنده موظف است که دستگاه کارخوان (pos) را در اختیار خریدار قرار دهد.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/41760
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی