تاريخ:بيست و نهم دی 1399 ساعت 16:06
کد : 41755

فیشینگ‌ در قالب ثبت آگهی در دیوار و شیپور

فیشینگ‌ در قالب ثبت آگهی در دیوار و شیپور
مجرمان سایبری با ارسال پیامک برای کاربرانی که آگهی در سایت‌های آگهی آنلاین درج کرده اند، طعمه‌های خود را به درگاه پرداخت جعلی هدایت می‌کنند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سرهنگ محمد توحیدی فرمانده انتظامی مهاباد در این رابطه اظهار کرد: کلاهبرداران با رصد سایت‌های واسط خرید و دیدن آگهی شما در سایت، خود را مدیر سایت معرفی و می‌خواهند برای ثبت آگهی مبلغ ناچیزی را واریز نمایند سپس با ارسال یک لینک آلوده، شما را به درگاه جعلی هدایت و اقدام به برداشت حساب می‌کنند.

توحیدی افزود: سایت‌های معتبر آگهی آنلاین همه فرآیند ثبت آگهی را در خود سایت انجام داده و کابران را به لینک‌های خارج از سایت هدایت نمی‌کنند.

این مقام انتظامی اذعان کرد: هیچ گاه روی لینک‌های ناشناس که از شماره‌های متفرقه دریافت می‌کنید کلیک نکنید.

فرمانده انتظامی مهاباد تصریح کرد: در صورتی که شهروندان سهل‌انگاری کرده و روی لینک ناشناس موجود در پیامک کلیک کنند به درگاه بانکی جعلی هدایت شده و منجر به سرقت اطلاعات کارت بانکی آن‌ها می‌شود. شهروندان با کمی دقت و هوشیاری می‌توانند درگاه‌های جعلی که آدرس آن‌ها به shaparak.ir منتهی نمی‌شود را شناسایی کنند.

او خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مواجه با هر گونه موارد مشکوک فوق در فضای مجازی به سایت پلیس فتا به نشانی https://www.cyberpolice.ir مراجعه و گزارش خود را ثبت نمایند.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/41755
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی