تاريخ:بيست و هفتم دی 1399 ساعت 12:32
کد : 41753

کلاهبرداری با عنوان بالا بردن امنیت پیچ اینستاگرام

کلاهبرداری با عنوان بالا بردن امنیت پیچ اینستاگرام
رئیس پلیس فتا شرق استان تهران از دستگیری مجرم سایبری که با سوءاستفاده از اعتماد کاربران اقدام به کلاهبرداری 690 میلیون ریالی کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایران هشدار به نقل از خبرگزاری برنا؛ سرهنگ رضا ملوکی، رئیس پلیس فتا شرق استان تهران درتشریح این خبر اعلام کرد: در پی مراجعه حضوری یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس پس از ایجاد دسترسی غیرمجاز به حساب کاربری‌اش در شبکه اجتماعی اینستاگرام، برای مخاطبین وی پیامی مبنی بر درخواست پول ارسال کرده است، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: تیمی از کارشناسان این پلیس تحقیقات خود را آغاز کردند و در پی این اقدامات پلیسی مشخص شد که شاکیه در پی مشاهده تبلیغات افزایش امنیت حساب کاربری اینستاگرام در فضای مجازی و در پی اعتماد بیجا به این گونه تبلیغات، اطلاعات ورود به حساب کاربری خود را در اختیار فردی ناشناس قرار می‌دهد؛ در نتیجه این فرد ناشناس اقدام به تغییر تنظیمات حساب کاربری کرده و از طرف شاکیه برای مخاطبین او پیامی با مضامین درخواست واریز پول، ارسال کرده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: بعد از اقدامات تخصصی و فنی‌مهندسی تیم کارشناسان پلیس فتا متهم مورد شناسایی قرار گرفت و با کسب دستور از مقام محترم قضائی در مخفیگاهش دستگیر شد و برای ادامه تحقیقات به پلیس فتا انتقال داده شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را 690 میلیون ریال برآورد کرده‌اند، افزود: متهم پرونده در بازجویی اولیه اظهار داشت با انتشار تبلیغ افزایش امنیت حساب کاربری در فضای مجازی و جلب اعتماد افراد، اقدام به ایجاد دسترسی به حساب کاربری می کرده است.

رییس پلیس فتا شرق استان تهران ضمن بیان اینکه پس از تکمیل تحقیقات، متهم به همراه 20 نفر از شاکیان به دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان ورامین اعزام شده است، از کاربران خواست: تنظیمات امنیتی نرم افزارهای شبکه اجتماعی خود را با دقت بررسی کنند و در حفظ و نگهداری حریم خصوصی خود با جدیت و حساسیت بیشتری کوشا باشند.

سرهنگ رضا ملوکی خاطر نشان کرد : شهروندان در صورت مشاهده موارد مشکوک جهت ثبت گزارش می‌توانند از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir اقدام کنند. 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/41753
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی