تاريخ:بيستم دی 1399 ساعت 15:10
کد : 41732

بازداشت ۱۸ جوان عضو شرکت هرمی "کیونت" یا همان گلدکوئیست

بازداشت ۱۸ جوان عضو شرکت هرمی
معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ از بازداشت ۱۸ جوان عضو شرکت هرمی "کیونت" خبر داد؛ شرکت کیونت در واقع همان شرکت هرمی موسوم به گلدکوئیست است.

به گزارش ایران هشدار به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ دهم دی ماه امسال فردی با مراجعه به پلیس آگاهی به همراه داشتن پرونده‌ای از دادسرای ناحیه 31 تهران به کارآگاهان اعلام کرد که پسرم 40 روز پیش  برای استخدام و مشغول به کار شدن در یک شرکت کاریابی به تهران آمده و پس از مراجعت به تهران در تماسی تلفنی عنوان داشته برای رهن خانه نیاز به 112 میلیون تومان پول دارد که این مبلغ را برای فرزندم تهیه و به وی پرداخت کردم  تا اینکه ارتباطش با خانواده قطع شد و گاهاً به صورت تلفنی ارتباط داشت.

با ارجاع  پرونده به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، کارآگاهان در تحقیقات پلیسی دریافتند که فرزند شاکی گرفتار شرکتهای هرمی شده و متعاقب آن مخفیگاه آنها در محدوده شرق تهران شناسایی شد.

در ادامه با هماهنگی‌های قضائی سیزدهم دی ماه کارآگاهان موفق شدند در یک عملیات پلیسی، 18 جوان را که به عضویت شرکت هرمی "کیونت" در آمده بودند، دستگیر کنند؛ در بین  افراد دستگیر شده، فرزند شاکی نیز شناسایی شد.

سرهنگ جهانگیر تقی‌پور؛ معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، درباره فعالیت شرکت موسوم به کیونت گفت: شرکت کیونت در واقع همان شرکت هرمی موسوم به گلدکوئیست است که با تغییر عنوان و رویه این بار تحت عنوان استخدام در شرکتهای دولتی و معتبر اقدام به جذب اعضای عمدتاً جوان می‌کند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: اعضای فعال در این شرکت به بهانه عدم امکان استخدام، اعضای جدید شرکت را به فعالیت در زمینه بازاریابی شبکه‌ای تشویق کرده و در چندین جلسه آموزشی مبالغی را دریافت می‌کنند و پس از دریافت این مبالغ آنها را به بهانه دریافت سود مجبور به عضوگیری از میان دوستان، بستگان یا سایر اعضای خانواده کرده تا زمینه ادامه فعالیت خود را فراهم کنند.

به گفته وی، تمام افراد دستگیر شده  برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/41732
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی