تاريخ:بيستم دی 1399 ساعت 09:20
کد : 41730

زنان خانه‌دار قربانیان کلاه‌برداری با شگرد کار در منزل

زنان خانه‌دار قربانیان کلاه‌برداری با شگرد کار در منزل
رئیس پلیس فتای استان زنجان گفت: شخصی که با تبلیغات گسترده در شبکه‌های اجتماعی تلگرام به بهانه جذب نیروی کار برای بسته‌بندی سبزیجات در منزل با دریافت بیعانه اقدام به کلاه‌برداری از شهروندان زنجانی می‌کرد، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش ایران هشدار به نقل از ایسنا؛ سرهنگ محمدعلی آدینه‌لو، رئیس پلیس فتای استان زنجان در رابطه با شگرد جدید کلاه‌برداری به بهانه کار در منزل، اظهار کرد: در پی مراجعه یکی از شهروندان زنجانی به پلیس فتا مبنی بر کلاه‌برداری با وعده کار در منزل، مدعی شد اخیراً شخصی به‌ هویت نامعلوم با درج آگهی کار منزل (بسته‌بندی سبزیجات) در شبکه اجتماعی تلگرامی با دریافت مبلغی به عنوان بیعانه، از وی کلاه‌برداری کرده است؛ بنابراین موضوع به‌ صورت ویژه در دستور کار پلیس فتای استان زنجان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در بررسی‌های فنی و پلیسی، متهم به هویت‌ معلوم در استان‌ زنجان مورد شناسایی قرار گرفت، افزود: این شخص با هماهنگی مراجع قضایی به همراه تجهیزات و ادله‌های دیجیتالی به پلیس فتای استان انتقال داده شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم در تحقیقات اولیه منکر بزه‌ ارتکابی شد، ولی پس از مواجهه با مستندات، ضمن اعتراف به جرم خود گفت که با تبلیغات گسترده از فضای مجازی بالاخص شبکه‌های اجتماعی با درج آگهی دروغین کار در منزل، پس از جلب اعتماد قربانیان و با دریافت بیعانه، اقدام به کلاه‌برداری از قربانیان می‌کرد.

رئیس پلیس فتای استان با بیان اینکه خانم‌های خانه‌دار به دنبال مشاغلی هستند که بتوانند با انجام آن در منزل درآمدی کسب کنند که همین امر سبب شده تا بیشتر قربانیان این نوع کلاه‌برداری‌، آن‌ها باشند، گفت: شهروندان قبل از واریز هرگونه وجه یا ارائه اطلاعات هویتی، از صحت و سقم شرکت یا سازمان استخدام کننده اطمینان حاصل کنند.

سرهنگ آدینه‌لو خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مواجهه با موارد مجرمانه می‌توانند آن را از طریق ۱۱۰ یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir و بخش ثبت گزارش مردمی با پلیس در میان بگذارند.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/41730
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی