تاريخ:بيستم دی 1399 ساعت 09:05
کد : 41729

باند هرمی کلاهبرداری اینترنتی توسط پلیس فتا تنکابن متلاشی شد

باند هرمی کلاهبرداری اینترنتی توسط پلیس فتا تنکابن متلاشی شد
رئیس پلیس فتا استان مازندران از شناسایی و دستگیری افرادی که در شبکه های اجتماعی اقدام به عضوگیری در شرکت های هرمی می‌کردند، توسط کارآگاهان پلیس فتا تنکابن خبرداد.

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ سامع خورشاد، رئیس پلیس فتا استان مازندران در تشریح این خبر اعلام کرد: در راستای رصد و پایش مستمر کارشناسان این پلیس در فضای مجازی صفحه‌هایی که بادرج استوری و تبلیغات گسترده در شبکه‌های اجتماعی مازندران با وعده‌ کار عالی بدون دردسر و درآمد بالا سعی در ترغیب شهروندان مازندرانی را داشته و بنابراین پیگیری این پرونده در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی فنی مالکان صفحات اینستاگرام و تلگرام ، اشخاصی به هویت‌های معلوم ساکن شهرهای غرب کشور، شناسایی شدند و با هماهنگی مرجع قضایی ضمن دستگیری متهم و بررسی ادله از تجهیزات هوشمند وی، متهم به صراحت به فعالیت و عضویت در شرکت هرمی در شبکه های اجتماعی اعتراف کردند و انگیزه خود را کسب درآمد به قیمت فریب جوانان جویای کار عنوان داشتند.

سرهنگ خورشاد ادامه داد: متهمان که همگی اهل یکی از استان های غرب کشور هستند ، در بازرسی از محل سکونتشان کتاب های مختلف، جزوه ، لپ تاپ و... که مخصوص استفاده از این شرکت ها بوده کشف شد.

رئیس پلیس فتا استان مازندران ، از کاربران خواست : در صورت برخورد با محتوای مشکوک و مجرمانه با مراجعه به سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir  در قسمت مرکز فوریتهای سایبری به همکاران ما گزارش دهند تا برخورد قانونی با گردانندگان این سایت ها و صفحات اجتماعی صورت بگیرد.


 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/41729
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی