تاريخ:سيزدهم بهمن 1394 ساعت 14:14
کد : 4172

هشدار راجع به خرید های اینترنتی از صفحات بالاپر

هشدار راجع به خرید های اینترنتی از صفحات بالاپر
علی رغم هشدار های مکرر سایت ایران هشدار و دیگر مراکز اطلاع رسانی فضای مجازی درباره عدم انجام خرید اینترنتی از فروشگاه های نا معتبر و غیر مجاز، متاسفانه به صورت روزانه شاهد انجام کلاهبرداری توسط اینگونه مراکز و فروشگاه ها هستیم.
ایران هشدار-علی رغم هشدار های مکرر سایت ایران هشدار و دیگر مراکز اطلاع رسانی فضای مجازی درباره عدم انجام خرید اینترنتی از فروشگاه های نا معتبر و غیر مجاز متاسفانه به صورت روزانه شاهد انجام کلاهبرداری توسط اینگونه مراکز و فروشگاه ها هستیم. مراکزی که صرفاً با راه اندازی یک وب سایت اینترنتی و اعلام یک شماره تلفن اقدام به راه اندازی فروشگاه های مجازی می کنند و با تبلیغات گسترده واغواگرایانه هموطنان را تشویق به انجام خرید می کنند. بررسی ایمیل های سایت ایران هشدار نشان می دهد که بعضاً افرادی که به صورت اینترنتی از فروشگاه های غیر مجاز اقدام به خرید می کنند با مشکلاتی از قبیل عدم تحویل کالا، عدم انطباق کالای سفارش داده شده با کالای دریافتی، عدم ارائه خدمات پس از فروش و یا با تأخیر در ارائه کالا مواجه هستند. این مشکلات بیانگر این موضوع است که به هیچ وجه نمی توان به فروشگاه غیر مجاز اعتماد نمود و در صورت بروز مشکل امکان پیگیری برای کاربران وجود ندارد.
یکی از شیوه های برخی از این فروشگاه ها برای عرضه محصولات خود باز شدن صفحات تبلیغاتی به صورت ناخواسته است. این صفحات که اصطلاحاً به آن پاپ آپ (popup) می گویند، صفحاتی هستند که همه جور کالا و محصولی را تبلیغ می کنند و صرفاً با اعلام یک شماره تماس و یا آدرس اینترنتی و درج تبلیغات فریبنده و اغواگرایانه مشتریان را تشویق به انجام خرید می کنند. بسیاری از صاحبان فروشگاه های اینترنتی نا معتبر در تلاش هستند تا هر چه بیشتر در معرض دید کاربران اینترنت قرار بگیرند، در نتیجه برای کسب درآمد بیشتر از ترفند پاپ آپ استفاده می کنند. لازم به ذکر است که کلاهبرداران از این ترفند تنها برای فروش بیشتر محصولاتشان استفاده نمی کنند؛ بلکه نصب بد افزار ها و همچنین افزایش آمار بازدید سایت به صورت صوری از دیگر مواردی است که سودجویان از تبلیغات صفحات بالا پر استفاده می کنند.
هموطنان عزیز برای در امان ماندن از اینگونه کلاهبرداری ها باید توجه داشته باشند که به هیچ وجه از این تبلیغات برای خرید های اینترنتی خود استفاده نکنند، همچنین آنتی ویروس های نصب شده در سیستم خود را به روز نگه دارند. در حال حاضر نرم افزار هایی وجود دارد که با نصب آن بر روی سیستم می توان از باز شدن صفحات بالا پر جلوگیری به عمل آورند. عدم باز کردن صفحات پیوست ایمیل که به صورت اسپم دریافت شده است و همچنین عدم بازدید از سایت های نامعتبر و غیر اخلاقی می تواند مانع از باز شدن این گونه صفحات گردد.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/4172
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی