تاريخ:اول دی 1399 ساعت 13:25
کد : 41681

ضرردهی بیش از 99درصدی افرادی که در حوزه MLM تجارت می کنند

ضرردهی بیش از 99درصدی افرادی که در حوزه MLM تجارت می کنند

در تجارت MLM کمترین کلمه ای در مورد ضررها و ریسک های این تجارت گفته می شود. افرادی که محصولات خود را از این طریق می فروشند به شدت از شرکت ها و محصولات خود در برابر افرادی که اعتقاد دارند این کسب و کارها(MLM) کلاهبرداری است، دفاع می کنند.


به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم، حقیقتی که پشت موفقیت ها و افتخارات کسب و کارهای MLM وجود دارد بسیار متفاوت است و نکته بسیار قابل تامل این است که بیشتر خانم هایی که وارد این تجارت می شوند دچار شکست شده و بعد از مدت زمان زیادی از سیستم جدا می شوند.
در تجارت MLM کمترین کلمه ای در مورد ضررها و ریسک های این تجارت گفته می شود. افرادی که محصولات خود را از این طریق می فروشند به شدت از شرکت ها و محصولات خود در برابر افرادی که اعتقاد دارند این کسب و کارها(MLM) کلاهبرداری است، دفاع می کنند. در سایت هایی که این نوع کسب وکارها را تبلیغ می کنند فقط کافیست به قسمت نظرات نگاهی انداخته شود و نظرات افرادیکه متضرر شده اند را مشاهده کنید.
حقیقتی که پشت موفقیت ها و افتخارات کسب و کارهای MLM وجود دارد بسیار متفاوت است و نکته بسیار قابل تامل این است که بیشتر خانم هایی که وارد این تجارت می شوند دچار شکست شده و بعد از مدت زمان زیادی از سیستم جدا می شوند.
طبق تحقیقات دکتر  Jon M. Taylor که دارای مدرک دکتری در رشته MBA هستند و جهت استفاده کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) انجام شده است مشخص شد که مشاوره و وعده هایی که به مشاوران بالقوه داده می شود بیشتر در جهت کاهش ترس از دست دادن پول می باشد.
طبق این تحقیقات مدیران MLM (لیدر نامیده می شوند) هنگام ارائه کار و مشاوره به افرادیکه تازه وارد این تجارت شده اند اغلب از یک آمار گمراه کننده جهت تسکین ترس از شکست و از دست دادن پول استفاده می کنند.
مروجین MLM اغلب ادعا می کنند که میزان شکست در مشاغل کوچک در محدوده 90 تا 95٪ است. آنها این حرف را می زنند تا میزان شکست گسترده در MLM را مخفی کنند. آنچه آنها قادر به انجام آن نیستند ، نقل قول آمار از سازمان های معتبری است که به هیچ وجه به MLM وابسته نیستند.
اتحادیه مشاغل کوچک ایالات متحده(SBA) متوجه گردید که 44 درصد از مشاغل کوچک حداقل چهار سال و 31 درصد حداقل هفت سال توانسته اند به کار خود ادامه دهند. فدراسیون ملی تجارت مستقل آمریکا (NFIB) در یک نظرسنجی در مورد مشاغل کوچک نشان داده است که در طول عمر یک کسب و کار ، 39 درصد سودآور ، 30 درصد از بین می روند و 30 درصد ضرر می کنند. میزان موفقیت در کسب و کارهای کوچک با توجه به آمار بالا 64% می باشد.
میزان ضرر برای کسب و کار MLM حداقل 99٪ است. این بدان معنی است که از هر 100 شرکت کننده MLM کمتر از یک نفر سود مشخصی کسب می کند و از 99 شرکت کننده احتمالا 99 نفر واقعاً ضرر می کنند.
طبق نظر دکتر تیلور افراد اگر در قمار فعالیت کنند امکان سوددهی بیشتری نسبت به فعالیت در حوزه MLM دارند. در صورتیکه با این کار(قمار) حداقل در روابط دوستانه و خانوادگی شما خللی ایجاد نمی شود. حال آنکه دکتر تیلور نیز به هیچ وجه کسب درآمد از راه قمار را پیشنهاد نمی دهد.
به عنوان مثال در شرکت هرمی LLR افراد برای ورود به این کسب و کار حداقل باید 5000 دلار به عنوان سرمایه گذاری اولیه پرداخت کنند و جهت حفظ وضعیت فعال خود باید 33 قطعه از محصول شرکت را ماهانه خریداری کنند(محصولات شرکت حوزه پوشاک می باشد). طبق پلن این شرکت اگر بازاریاب هر هفته 30 جفت شلوار بفروشد بازپرداخت 5000 دلار اولیه آن به مدت 3 ماه به طول می انجامد و از آنجا که آنها همچنین باید از درآمد خود برای تهیه مجدد 33 قطعه ماهانه اضافی (1038 دلار شلوار استرچ در طول 11.5 هفته) استفاده کنند، بنابراین فروش 30 جفت شلوار در هفته به یک ماه دیگر نیاز دارد تا سود کمی بدست آورند.
جرم واقعی این است که شرکت ها از افرادی که واقعاً به پول احتیاج دارند سود می برند در حالی که بیشتر سود را خود می برند. شرکت از 5000 دلار اولیه به سود خود رسیده است در صورتیکه بازاریاب جدید برای بدست اوردن 5000 دلار اولیه خود حداقل سه ماه باید زمان بگذارد تا به نقطه صفر برسد.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/41681
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی