تاريخ:دوازدهم آذر 1399 ساعت 13:16
کد : 41621

طرح توکن Q کلاهبرداری است، فریب نخورید!!

طرح توکن Q کلاهبرداری است، فریب نخورید!!
اینیشیتیو کیو (initiative Q) یا همان Q نام توکنی است که به تازگی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بر سرزبان ها افتاده و شواهد حاکی از کلاهبرداری بودن است.

اختصاصی ایران هشدار- در ماه های اخیر فعالیت های گسترده ای برای جذب کاربران به صورت هرمی توسط برخی افراد در شبکه های اجتماعی و حتی محافل خانوادگی در طرح توکن Q به راه افتاده است. اینیشیتیو کیو (initiative Q) یا همان Q نام توکنی است که به تازگی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بر سرزبان ها افتاده است.

توکن Q طرحی است که گردانندگان آن ادعا می کنند به زودی فناوری پرداخت در سطح جهان را متحول خواهد کرد و به سرعت با جایگزینی سیستم ­های پرداخت سنتی توکن Q به پول رایج در سرتاسر دنیا تبدیل خواهد شد. ادعایی بسیار بلند پروازانه، عجیب و غریب و البته بدون هیچ گونه شواهد و نشانه ای از تحقق آن که بیشتر یادآور طرح های کلاهبرداری است. شایان ذکر است که معمولا طرح هایی با شعار تغییر بزرگ و اساسی در حد جایگزینی نظام پرداخت در سطح دنیا و وعده های سودآوری نجومی از نشانه های کلاهبرداری هستند.

یکی از ادعاهای مطرح شده توسط هواداران این طرح آن است که طرح های هرمی از اعضای جدید پول دریافت می کنند و آن را بین اعضای قبلی توزیع می کنند. در مقابل پیوستن به برنامه Q کاملاً رایگان است. این در حالی است که طرح های کلاهبرداری نظیر Pi Network که ثبت نام در آنها رایگان بود در نهایت کلاهبرداری شناخته شدند، بنابراین رایگان بودن ثبت نام در طرح Q دلیل بر کلاهبرداری نبودن یک پروژه نیست. ممکن است گردانندگان این طرح پس از مدتی و با افزایش تعداد کاربران مبالغی را برای آزاد کردن توکن هایشان از آنها طلب کنند که البته باید متذکر شد که هیچ دلیلی برای ارزشمند بودن این توکن ها وجود ندارد.

یکی دیگر از دلایل احتمالی فعالیت این طرح که به درستی توسط برخی رسانه های داخلی و خارجی به آن اشاره شده است پوششی بودن این طرح برای جمع آوری داده های شخصی کاربران همچون شماره تلفن همراه، اطلاعات هویتی و سایر موارد مشابه است. نکته شایان توجه آن است که امروزه داده های شخصی کاربران برای شرکت های داده کاوی از ارزش و قیمت بسیار بالایی برخوردار است.

باید به کلیه نکات بالا گذشت بیش از دو سال از شروع تبلیغات و جذب کاربر توسط توکن Q بدون ارائه هیچ نوع طرح مکتوب یا تحقق حتی بخشی کوچک از وعده های عجیب و سودهای نجومی این طرح را به عنوان نشانه ای بسیار جدی در ارزیابی نیات و اهداف گردانندگان این طرح تلقی کرد.

 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/41621
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی