تاريخ:هشتم آذر 1399 ساعت 13:42
کد : 41610

کلاهبرداری به بهانه دریافت تیک آبی اینستاگرام

کلاهبرداری به بهانه دریافت تیک آبی اینستاگرام
مجرمان سایبری با وسوسه شهروندان برای دریافت تیک آبی صفحه خود در اینستاگرام از آنها کلاهبرداری می‌کنند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا- سرهنگ حشمت سلیمانی، رئیس پلیس فتا استان فارس در تشریح این خبر اظهار داشت: رشد تعداد کاربران و افزایش صفحات در شبکه های اجتماعی باعث سخت‌ شدن شناخت صفحات اصلی شده است؛ به همین دلیل اینستاگرام تیک آبی را که نشان تایید بوده به کاربر اعطا کرده تا در کنار حساب کاربری و جستجوی نمایه قرار دهد که به معنای رسمی بودن حساب کاربر یک شخصیت عمومی مشهور و یا نام تجاری در جهان است.

وی افزود: با توجه به علاقه کسب و کارها برای دریافت تیک آبی، مجرمان سایبری از این فرصت سوء استفاده کرده و از کاربران حقیقی و حقوقی که تمایل به دریافت تیک آبی دارند کلاهبرداری می‌کنند.

سرهنگ سلیمانی یادآور شد: کلاهبرداران با فریب کاربران شبکه‌های اجتماعی، فرآیند دریافت تیک آبی را یک فرآیند پیچیده تعریف کرده و بدین منظور از کاربر هزینه هنگفتی را دریافت می‌کنند و حتی آنها را به درگاه های فیشینگ بانکی هدایت کرده و اطلاعات بانکی آنها را سرقت می‌کنند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: فرآیند درخواست نشان تایید اینستاگرام از داخل خود نرم افزار، قسمت تنظیمات و بخش Request Verification انجام می‌پذیرد که شبکه اجتماعی اینستاگرام در صورت محرز شدن هویت شما و اصالت صفحه، این نشان را در اختیار شما قرار می‌دهد.

این مقام انتظامی با اشاره به لزوم هوشیاری کاربران گفت: کلاهبرداران با ترفند‌های روانشناسی مانند وسوسه کاربران، سعی در کلاهبرداری و دریافت وجه از کاربران را داشته که در صورت عدم هوشیاری کاربران، احتمال سوء استفاده از آنان متصور است؛ لذاکاربران دقت داشته باشند که تیک آبی به معنای تایید کلیه محتوا و یا محصولات یک صفحه نبوده و تنها اصالت یک صفحه را در مقابل صفحات جعلی نشان می‌دهد.

رئیس پلیس فتا استان فارس تاکید کرد: پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری با ما در میان بگذارند.


 

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی