تاريخ:بيست و يکم آبان 1399 ساعت 11:07
کد : 41559

ثبت نام جا ماندگان سهام عدالت بهانه‌ای برای کلاهبرداری از شهروندان

ثبت نام جا ماندگان سهام عدالت بهانه‌ای برای کلاهبرداری از شهروندان
مجرمان سایبری همچنان با معرفی و ساخت سایت‌ها و آدرس‌های جعلی سامانه ثبت نام سهام عدالت، به دنبال کلاهبرداری از کاربران و متقاضیان دریافت سهام عدالت هستند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ فیروز سرخوش نهاد رئیس پلیس فتا استان همدان با اشاره به این نکته که هنوز هیچ امکانی برای ثبت نام مجدد سهام عدالت  فراهم نشده است، گفت: برخی از شهروندان متقاضی دریافت سهام عدالت بدون آگاهی و شناخت کامل اقدام به ثبت نام در سایت‌های جعلی در این‌خصوص می‌کنند که باعث به دام افتادن در دام‌های کلاهبرداران اینترنتی می‌شود.

وی افزود: مجرمان سایبری با مهندسی اجتماعی و شگردهای ماهرانه‌ اعتماد متقاضیان را جلب کرده و از قربانیان می‌خواهند جهت ثبت نام مبلغ ناچیزی را پرداخت کنند، متاسفانه درگاه‌های بانکی که جهت واریز وجه به شهروندان معرفی می‌شود جعلی هستند و به منظور دریافت اطلاعات حساب‌های بانکی و به دنبال آن برداشت وجه از حساب افراد طراحی شده‌اند.

این مقام سایبری یادآور شد: شهروندان هوشیار باشند سامانه سهام عدالت تنها با نام اختصاری samanese.ir معتبر است و سایر سامانه‌ها و لینک‌های مشابه جعلی بوده وکاربران نباید عجولانه و بدون بررسی دقیق مشخصات آدرس اقدام به کلیک کرده و اطلاعات هویتی و بانکی خود را وارد کنند.

سرهنگ سرخوش نهاد در ادامه به شهروندان هشدار داد: درهنگام خرید اینترنتی حتما توجه کنند که درگاه بانکی فیشینگ نیست. درگاه پرداخت بانکی معتبر باید با https شروع ‌شده و حتما عبارت shaparak.ir را بدون هیچ گونه تغییری داشته باشد، در غیر این صورت می‌تواند درگاه فیشینگ باشد که برای سرقت اطلاعات بانکی شهروندان طراحی شده است.

رئیس پلیس فتا استان همدان به هموطنان توصیه کرد: به پیامک‌ها، تماس‌ها و هرگونه لینک و پیامی که در شبکه‌های اجتماعی و یا پیام‌رسان‌ها در خصوص سهام عدالت، بورس و... دریافت می‌کنند توجه نکرده و وارد آن‌ها نشوند و هیچ‌ گونه اطلاعات شخصی و بانکی را نیز در آن‌ها وارد نکنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق وب ‌سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری گزارش کنند.

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی