تاريخ:بيست و هفتم مهر 1399 ساعت 10:46
کد : 41492
برچسب ها

اقتصاد دیجیتال

سهم ۲ درصدی اقتصاد دیجیتال

سهم ۲ درصدی اقتصاد دیجیتال
متاسفانه باوجود استقبال مردم و نهادینه شدن فرهنگ آن و راه‌اندازی استارت‌آپ‌ها توسط متخصصان ایرانی اما به دلیل مشکلات اقتصادی و پایین آمدن قدرت خرید مردم این حوزه نتوانست پیشرفت کند؛ در حالی‌که سهم اقتصاد خرد یا دیجیتال در ایران ۱ تا ۲ درصد است این عدد در چین ۲۵ درصد و آمریکا ۱۵ درصد است

به گزارش ایران هشدار به نقل از اقتصاد آنلاین، رضا الفت نسب، عضو هیات رئیسه اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی معتقد است "حوزه کسب و کارهای اینترنتی هم در ایران مانند تمام حوزه‌های دیگر وضعیت خوبی ندارد و در رکود است در حالی‌که در کل دنیا به سبب شیوع ویروس کرونا خرید‌های اینترنتی حداقل ۳ برابر شده است اما در کشور ما به دلیل کاهش قدرت اقتصادی مردم و محتاط شدن آنها در هزینه‌ها ما نیز اسیر رکود شده‌ایم در حالی‌که ما به نسبت سایر کشورهای منطقه چه در حوزه زیر ساخت و چه در حوزه راه‌اندازی و تعریف اپلیکیشن‌ها پیشرفت خوبی داشتیم اما متاسفانه تحریم‌ها و این فشار اقتصادی جلوی پیشرفت ما را در این صنعت گرفت ضمن آنکه مشکلات داخلی نیز به آن اضافه شد."
 
گفتگو با الفت نسب در رابطه با وضعیت کسب و کارهای اینترنتی در کشور:

ریشه این مشکلات در چیست؟
علاوه بر تحریم‌ها مدیریت در کشور امروز تبدیل به پاشنه آشیل شده است. وضعیت امروز نشان از این دارد که ما در بخش دولتی مدیر قوی نداریم والا کار ما به اینجا نمی‌رسید به‌طور مثال وزارت صمت وزارتخانه مرتبط با حوزه ما است این وزارتخانه بعد از ۶ ماه تازه وزیر پیدا کرده یعنی برای مدیران اصلا مهم نبوده که چنین وزارتخانه حساسی که وظیفه کنترل و تامین بازار را دارد ۶ ماه بدون وزیر باشد آن هم در حالی‌که در جنگ اقتصادی به سر می‌بریم. فقدان مدیریت به حدی است که نتوانستیم کرونا را کنترل کنیم و این مریضی تبدیل به بهانه جویی آقایان شده و در کنار آن تحریم‌ها را مقصر می‌دانند ما ۳۰ سال پیش تحریم و جنگ را با هم داشتیم اما یک رضایت نسبی وجود داشت و تازه مردم داوطلبانه به جبهه می‌رفتند اما الان در زمان صلح شرایط زندگی سخت تر از زمان جنگ شده است.

اگر فیلتر اینستاگرام یا اینترنت ملی اجرایی شود چه تاثیری در حوزه شما خواهد داشت؟
در حالی‌که وضعیت اقتصادی خوبی نداریم و کسب و کارها محدود شده صحبت از این‌گونه تصمیم‌ها واقعا جای تعجب دارد. بدون شک با اجرای این تصمیم ۹۰ درصد کسب و کارهای اینترنتی از بین خواهند رفت. در آبان سال گذشته که به خاطر مسائل امنیتی بیش از یک ماه اینترنت مختل بود زندگی ۲۰۰ هزار نفر با مشکل مواجه شد.

اقتصاد خرد در فضای مجازی ایران چه سهمی دارد؟
متاسفانه باوجود استقبال مردم و نهادینه شدن فرهنگ آن و راه‌اندازی استارت‌آپ‌ها توسط متخصصان ایرانی اما به دلیل مشکلات اقتصادی و پایین آمدن قدرت خرید مردم این حوزه نتوانست پیشرفت کند؛ در حالی‌که سهم اقتصاد خرد یا دیجیتال در ایران ۱ تا ۲ درصد است این عدد در چین ۲۵ درصد و آمریکا ۱۵ درصد است و هر روز دارد بیشتر می‌شود اما ما چندین سال است که در همین محدوده مانده‌ایم.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/41492
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی