تاريخ:پنجم مهر 1399 ساعت 10:23
کد : 41430

گسترش کسب و کارهای اینترنتی موجب کوتاه شدن دست دلالان شد

گسترش کسب و کارهای اینترنتی موجب کوتاه شدن دست دلالان شد

یک کارشناس حوزه کار گسترش کسب و کارهای اینترنتی را موجب کوتاه شدن دست دلالان دانست .

به گزارش ایران هشدار به نقل از ایسنا، یک کارشناس حوزه کار گسترش کسب و کارهای اینترنتی را موجب کوتاه شدن دست دلالان دانست و به صاحبان مشاغل اینترنتی توصیه کرد: به بهانه کسب و کار و عرضه و فروش کالا و خدمات، فضای مجازی را که منبع درآمد بسیاری از افراد و خانواده ها در این شرایط است، محدود یا آلوده نکنند تا مردم با اطمینان بیشتر و دغدغه کمتر نیازهای خود را تامین کنند.
 حمید نجف، در ارزیابی مشاغل قابل راه اندازی در دوران کرونا اظهار کرد: معتقدم با توجه به بستری که در حال حاضر در حوزه شبکه های اجتماعی وجود دارد، ایجاد و گسترش کسب و کارهای اینترنتی در این شرایط بهتر جواب می دهد.
وی ادامه داد: برخلاف دیدگاه برخی افراد که ممکن است نسبت به فعالیت های اینترنتی نگاه مثبتی نداشته باشند و به فیلتر آن فکر کنند، فضای مجازی محاسن زیادی دارد و در قضیه کرونا دیدیم مشاغلی که در بستر فضای مجازی شکل گرفتند بیشتر از مشاغل خدماتی رونق داشتند.
این کارشناس حوزه کار تصریح کرد: امروز تولیدکننده برنج و چای محصولاتش را به آسانی حتی با قیمت مناسبتر از بازار از طریق اینترنت به فروش می رساند و مشتریان خود را دارد، بنابر این نباید فضای مجازی را در شرایط کنونی که منبع درآمد بسیاری از افراد و خانواده ها است محدود کنیم.

رونق کسب و کارهای اینترنتی در دوران کرونا
نجف با بیان اینکه بسیاری از مشاغل اینترنتی در دوران کرونا به درآمدزایی رسیده اند، افزود: فروش اینترنتی چند حسن دارد ولی مهمترین مزیت آن، کوتاه شدن دست دلالان و واسطه گران است. شاید در نظام عرضه و تقاضا در بازار مجبور شویم کالایی را با چند دست واسطه و قیمت بالا خریداری کنیم ولی در فروش اینترنتی کالا بدون هیچ واسطه ای از تولید به دست مصرف کننده می رسد و دست دلالان کوتاه می شود.
این کارشناس حوزه کار درباره نگرانی هایی که نسبت به فروش اینترنتی برخی کسب و کارها مثل لباس و کیف و کفش یا مواد خوراکی وجود دارد، گفت: این نگرانی طبیعی است؛ چون مردم باید نسبت به خرید محصولات خوراکی یا حتی پوشاک و البسه احساس اطمینان کنند و اینطور نباشد که وجه کالایی را اینترنتی بپردازند ولی کالایی که دستشان می رسد فاقد کیفیت یا دارای عیب و ایراد باشد و یا در پوشش کلاهبرداری صورت گرفته باشد.

درخواست ارسال کالا با پیک یا پست و پرداخت بها در منزل
این کارشناس حوزه کار ادامه داد: بهترین توصیه ای که می توان به این دسته کسب و کارها داشت این است که تلاش کنند کالا را برای جلب نظر و اطمینان بیشتر مشتری، حضوری به دست مصرف کننده برسانند و مردم هم درخواست ارسال محصول با پیک یا پست را داشته باشند و بعد از رویت کالا از طریق دستگاه کارتخوان بهای آن را در خانه بپردازند؛ مثل برخی سایتها و فروشگاههای آنلاین معتبر که در حال حاضر علاوه بر خرید اینترنتی، پرداخت در منزل را هم پیش بینی کرده و به خواست مشتریان خود احترام گذاشته اند.

رصد دستگاه های نظارتی بر فروشهای اینترنتی
نجف گفت: کسانی که اقدام به فروش اینترنتی می کنند و ما آنها را می شناسیم مثل دوستان و آشنایان و یا همسایگان که به آنها دسترسی داریم قابل اعتماد هستند و می توان با کمترین دغدغه اینترنتی به آنها سفارش خرید داد اما آنچه مهم است رصد دستگاههای نظارتی بر فروشهای اینترنتی است تا هم امنیت خاطر برای مصرف کنندگان به وجود آید و هم جلوی سوء استفاده های احتمالی و لطمه به اعتماد عمومی گرفته شود.
این کارشناس حوزه کار در پایان گفت: انتظار داریم که افراد به بهانه کسب و کار و فروش و عرضه کالا و خدمات، فضای مجازی را آلوده نکنند و پروتکل های بهداشتی را در همه حال رعایت کنند؛ چون تنها بستری است که مردم در حال حاضر می توانند با خیال آسوده و دغدغه کمتر از آن خرید کنند.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/41430
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی