تاريخ:بيست و دوم شهريور 1399 ساعت 12:10
کد : 41391

کلاهبرداری با عنوان خدمات مشاوره ای اقتصادی و سبد گردانی در بورس

کلاهبرداری با عنوان خدمات مشاوره ای اقتصادی و سبد گردانی در بورس

رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری در خصوص کلاه‌برداری مجرمان سایبری از افراد تازه‌ وارد بورسی در قالب مشاوره اقتصادی و سبد گردانی در بورس در فضای مجازی و سایت‌های واسط هشدار داد.

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ مرتضی عسگری رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری گفت: صعود شاخص کل بورس از ابتدای سال جاری سبب شده تا افراد بیشتری روزانه برای دریافت کد بورسی به کارگزاری‌ها مراجعه کنند طی ماه‌های گذشته بسیاری از مردم وارد بازار سرمایه شده‌اند.

سرهنگ عسگری افزود: پیچیدگی‌های بازار سرمایه و ضرورت برخورداری از اطلاعات، نوسانات  شدید بازار سرمایه طی روزهای اخیر باعث شده افراد تازه ‌وارد در بورس دچار سردرگمی شوند؛ بنابراین افرادی تازه‌ وارد به بورس به‌ منظور دریافت خدمات مشاوره‌ای اقتصادی و مدیریت امور سهام خود در بورس به دنبال مشاوران اقتصادی و سبد گردان‌ها در فضای مجازی هستند.

این مقام مسئول اظهار داشت: افراد سودجو در فضای مجازی به‌ ویژه سایت‌های واسط و شبکه‌های اجتماعی با انتشار آگهی‌ها و تبلیغات با عنوان سبد گردانی و مشاور اقتصادی از سهامداران کم تجربه به شیوه های مختلف کلاه‌برداری می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری به دارندگان کد بورسی به‌ ویژه تازه ‌واردهای بورسی توصیه کرد: درصورتی‌که دانش و تخصص کافی برای فعالیت در بازار سرمایه ندارند به کارشناسان و نهادهاى تخصصى و رسمى که دارای

تأییدیه‌های مربوطه هستند مثل صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سبدگردانهای معتبر و غیره مراجعه نمایند و از واگذاری مدارک هویتی، اطلاعات شخصی، اطلاعات حساب کاربری خود به افراد دیگردر فضای مجازی اجتناب کنند.

این مقام انتظامی گفت: سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir آماده پاسخگویى به سؤالات و مشکلات شهروندان در حوزه فضاى سایبرى بوده و شهروندان مى‌توانند براى مشاوره و انعکاس دیدگاه‌هاى خود درزمینهٔ فضاى سایبرى با مراجعه به سایت از خدمات برخط بهره ببرند.


 

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای