تاريخ:بيست و دوم شهريور 1399 ساعت 09:57
کد : 41388

اقدام مؤثر دادستانی در جلوگیری از سوداگری دلالان بازار خودرو و مسکن در فضای مجازی

اقدام مؤثر دادستانی در جلوگیری از سوداگری دلالان بازار خودرو و مسکن در فضای مجازی

معاونت دادستانی کل کشور در فضای مجازی با هدف پیشگیری از وقوع جرم  اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی را موظف به ابلاغ استفاده از سامانه امتای مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت نموده است.

اختصاصی ایران هشدار- یکی از معضلات موجود در فضای مجازی فقدان احراز هویت معتبر در کسب و کارهای اینترنتی است. از جمله مشکلات عدم احراز هویت، قیمت ­سازی در وب­ سایت­ های آگهی اینترنتی و ایجاد تلاطم و اخلال در بازارهای اقتصادی خصوصاً در بازار مسکن و خودرو می ­باشد. عدم احراز هویت و صلاحیت در این سایت ها، بستر را برای فعالیت سوداگران این بازارها که عمدتاً با سوء استفاده از شماره­ های همراه افراد ثالث و انتخاب نام ها و آدرس ­های جعلی اقدام به ثبت آگهی خود می­ کنند، مهیا نموده است.

همچنین به نظر می ­رسد سوء­استفاده کنندگان از  گمنامی در فضای غیر­حقیقی همواره درصدد هستند با ایجاد جو روانی و رسانه­ ای در راستای نیل به منافع نامشروع اقتصادی با طرح بهانه­ های واهی از اجرای هرگونه طرح ساماندهی هویتی سرباز زنند و عرصه را برای سوداگران بازار هموار سازند.

در همین راستا و با هدف پیشگیری از وقوع جرم، معاونت دادستانی کل کشور در فضای مجازی در اقدامی موثر، اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی را موظف به ابلاغ استفاده از سامانه امتای مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت نموده است.

 بدیهی است که تصمیم فوق با حمایت از فعالیت سالم کسب و کارهای مجازی و کاهش جرایم ارتکابی در حوزه خودرو و مسکن، سبب حفظ حقوق مصرف­ کنندگان و تأمین امنیت اقتصادی جامعه می­ گردد.

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای