تاريخ:پنجم شهريور 1399 ساعت 08:11
کد : 41349

هشدار پلیس آگاهی درباره سرمایه گذاری در شرکت های هرمی

هشدار پلیس آگاهی درباره سرمایه گذاری در شرکت های هرمی

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا درباره سرمایه گذاری در شرکت های هرمی هشدار داد و گفت: این گونه شرکت ها مجوزی برای فعالیت ندارند و نباید به آن ها اعتماد کرد.


به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سرهنگ شهاب امینی، رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا اظهارکرد: شرکت های هرمی همیشه فعالیت خود را یک نوع تجارت قانونی و مشروع معرفی کرده اند و معمولا دلیل مخالفت ها با فعالیت خود را صرفا عدم پرداخت مالیات اعلام می کنند. در صورتی که این گونه شرکت ها فاقد هرگونه شناسه ثبتی در اداره ثبت شرکت ها هستند و همواره سعی در ظاهرسازی و پنهان کردن شیوه عملکرد خود دارند.   
وی افزود: برخی اوقات گردانندگان شرکت های هرمی برای رسیدن به اهداف شیادانه خود، افراد فریب خورده را به محل هایی مانند باغ ها و ویلاهای خارج شهر دعوت می کنند و تا زمانی که فرد مورد نظر خواسته های مالی آنان را برآورده نکند، اجازه خروج به او را نمی دهند.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه شرکت های هرمی برای پنهان کردن فعالیت خود حتی از نصب تابلوهای رسمی هم امتناع می کنند، تصریح کرد: سرمایه گذاری در شرکت های هرمی نه تنها فایده ای ندارد بلکه ممکن است ضررهای جبران ناپذیری به افراد و خانواده ها نیز وارد کند.  

امینی همچنین از هموطنان خواست از هر نوع فعالیت اقتصادی که متولیان آن ادعای درآمدی غیر عادی، به ویژه در مدت زمانی کوتاه را دارند، دوری کنند و موارد مشکوک را در اسرع وقت با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ درمیان بگذارند.
 
شرکت هرمی بر اساس قانون مجازات اخلال در نظام اقتصادی کشور، شرکتی است که تاسیس و فعالیت آن از طریق افزایش اعضا صورت می گیرد و هر عضو جدید برای کسب منفعت باید افراد دیگر را به عنوان زیر گروه خود جذب و معرفی کند. بدین صورت، فعالیت شرکت از طریق توسعه زنجیره ای شبکه انسانی تداوم می یابد.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/41349
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی