تاريخ:اول مرداد 1399 ساعت 16:19
کد : 41283

انهدام یک باند قماربازی فضای مجازی در یزد

انهدام یک باند قماربازی فضای مجازی در یزد

رئیس شعبه دادگاه اصل ۴۹ قانون اساسی در یزد از شناسایی و متلاشی شدن باند قمار بازی در فضای مجازی این استان خبر داد و گفت:‌ در این خصوص ۳۲ میلیارد ریال وجه نقد و چندین کیلو طلا به نفع بیت المال ضبط شده است.

 


به گزارش ایران هشدار به نقل از روابط عمومی دادگستری یزد،‌ عزیز صابریان، رئیس شعبه دادگاه اصل ۴۹ قانون اساسی در یزد با بیان این‌که برخی از افراد سودجو در داخل کشور با همکاری افرادی در خارج کشور اقدام به طراحی و راه‌اندازی سایت‌های قماربازی در فضای مجازی نمودند و با تبلیغات گسترده از این طریق اقدام به جذب افراد برای قمار بازی در این بستر می‌کنند، اظهار کرد: این افراد با استفاده از درگاه‌های بانکی اجاره‌ای و افتتاح صدها حساب بنام افراد بی‌بضاعت در بانک‌های مختلف نسبت به تشویق افراد برای شرکت در قماربازی اقدام می‌کنند.

وی با اشاره به اهمیت شناسایی باندهای فعال در این زمینه و دستگیری متهمین مرتبط، افزود: با تشکیل پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب یزد و تکمیل تحقیقات در این زمینه به درخواست دادستان، دادگاه ویژه اصل ۴۹ قانون اساسی به موضوع رسیدگی و مبلغی بیش از ۳۲ میلیارد ریال وجه نقد و چندین کیلو طلا که از این راه تحصیل شده بود به نفع بیت‌المال ضبط شد.

رئیس شعبه دادگاه اصل ۴۹ قانون اساسی در استان یزد گفت: مطابق قوانین و مقررات جاری، مسئولیت تمام تراکنش‌ها و مبادلاتی که از طریق حساب و کارت بانکی شهروندان انجام می‌شود بر عهده‌ی دارنده صاحب حساب است و هیچ ادعایی مبنی بر اجاره دادن حساب برای مراجع قانونی، مالیاتی، انتظامی و قضایی قابل قبول نیست.

صابریان در پایان تأکید کرد: فضای مجازی، عرصه‌ای امن برای تخلف و تقلب و کلاهبرداری نیست و فعالیت‌های مجرمانه قابلیت رصد و شناسایی به همت کارشناسان حرفه‌ای پلیس فتا و سایر سازمان‌های اطلاعاتی دارد.


 


 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/41283
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی