تاريخ:سی و يکم خرداد 1399 ساعت 11:07
کد : 41189

شیوه جدید کلاهبرداری به روش ثبت آگهی

شیوه جدید کلاهبرداری به روش ثبت آگهی
رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: یکی از جدیدترین شیوه‌های کلاهبرداری مجرمان سایبری سوءاستفاده از اطلاعات بانکی کاربران سایت‌های ثبت آگهی با هدایت آن‌ها به درگاه جعلی به بهانه درخواست هزینه برای تائیدیه آگهی است.

به گزارش ایران هشدار به نقل از فارس؛ علی قهرمان طالع، رئیس پلیس فتا استان اردبیل در تشریح این خبر  اظهار کرد: یکی از جدیدترین شیوه‌های کلاهبرداری مجرمان سایبری سوءاستفاده از اطلاعات بانکی کاربران سایت‌های ثبت آگهی مثل دیوار، شیپور و .. به روش دریافت اطلاعات حساب بانکی با هدایت آن‌ها به درگاه جعلی به بهانه درخواست هزینه برای تائیدیه آگهی است.

وی افزود: مجرمان به‌ محض ثبت درخواست خرید و یا فروش کالا در سایت‌های ثبت آگهی بلافاصله در کمترین زمان، با برداشت شماره تماس ثبت‌کننده آگهی، اقدام به ارسال پیام  می نمایند.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل بیان کرد: این پیامک با مضمون «آگهی شما تائید شد- لطفاً با استفاده از درگاه اینترنتی درج‌شده مبلغ هزار تومان پرداخت کنید در غیر این صورت آگهی شما حذف خواهد شد. با تشکر ناظر سایت (لینک پرداخت)» بوده و کلاهبرداران با این شیوه اقدام به هدایت کاربر به درگاه فیشینگ کرده و با انجام عمل فیشینگ از حساب بانکی آنان برداشت می‌کنند.

وی تصریح کرد: ثبت آگهی در سایت‌هایی مثل دیوار، شیپور و ... رایگان بوده و جهت ثبت اولیه آن هیچ‌گونه مبلغی از طرف دارنده سایت تقاضا نمی‌شود و واریز وجه در این‌گونه سایت‌ها صرفاً بعد ثبت و در جهت سفارشی کردن درخواست است.

قهرمان طالع تأکید کرد: کاربران باید در استفاده از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های خدماتی هوشیاری کامل را داشته باشند و اگر نیاز به واریز مبلغی هم باشد حتماً این کار را توسط درگاه خود سایت و یا اپلیکیشن انجام داده و از کلیک کردن بر روی لینک‌های ارسالی از طریق پیامک یا روش‌های دیگر خودداری نمایند.

وی گفت: شهروندان در صورت مشاهده لینک‌های مشکوک، آن را از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir قسمت مرکز فوریت‌های سایبری با ما در میان بگذارند.

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای