تاريخ:سيزدهم خرداد 1399 ساعت 14:38
کد : 41157

کلاهبرداری اینترنتی این بار با رجیستری موبایل

کلاهبرداری اینترنتی این بار با رجیستری موبایل
موج جدیدی از کلاهبرداری اینترنتی این بار با عنوان رجیستری موبایل به راه افتاده است و  مردم می بایست  بیشتر به پیامک های دریافتی خود توجه کنند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا استان کرمانشاه گفت: موج جدیدی از کلاهبرداری اینترنتی اینبار با عنوان رجیستری موبایل به راه افتاده است و پلیس فتا از مردم میخواهد که بیشتر به پیامک های دریافتی خود توجه کنند.
 
سرهنگ حیدری رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا کرمانشاه کلاهبرداری اینترنتی اینبار با رجیستری موبایلاستان با اشاره به موج جدیدی از کلاهبرداری‌های اینترنتی تحت عنوان رجیستری موبایل اظهار داشت: با رواج رو به رشد این دست از کلاهبرداری اینترنتی از مردم میخواهیم به پیامک‌های دریافتی بیشتر توجه کنند.

سرهنگ حیدری در ادامه افزود: در این شیوه از کلاه‌برداری مجرمین با هک حساب‌های کاربری ارسال پیامک انبوه یا با استفاده از شماره‌های موبایل شخصی، پیامی تحت عنوان تلفن شما رجیستری نشده به‌زودی شبکه آن قطع می‌شود کاربر را به یک سایت جعلی با مشخصات ظاهری سامانه همتا هدایت می‌کنند و در یک فرایند مجرمانه ضمن سرقت اطلاعات هویتی، قربانی را به یک درگاه جعلی هدایت و اطلاعات حساب وی را به سرقت می‌برند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا استان بابیان اینکه آدرس اصلی سایت همتا hamta.ntsw.ir است، گفت: کلیه پیامک‌های ارسالی از این سامانه با سرشماره hamta ارسال می‌شود. 


آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای