تاريخ:سوم خرداد 1399 ساعت 16:04
کد : 41133

اندیشکده جهانی بانکداری مرکزی از مرکز پول دیجیتال خود رونمایی کرد

اندیشکده جهانی بانکداری مرکزی از مرکز پول دیجیتال خود رونمایی کرد
اندیشکده جهانی بانکداری مرکزی موسوم به OMFIF با هدف ایجاد پلی مابین ارز دیجیتال و بانکداری سنتی، از موسسه پول دیجیتال خود رونمایی کرد.

به گزارش ایران هشدار به نقل از ایبِنا؛ مجمع موسسات مالی و پولی رسمی OMFIF، اندیشکده‌ای مستقل در حوزه بانکداری مرکزی و سیاست اقتصادی، تمایل دارد تا مابین بانکداری سنتی و ارزهای دیجیتال پیوندی برقرار کند و در این راستا بر ابزارهای پرداخت در بازارهای عمده و خرده فروشی و همچنین رمزارزملی تمرکز دارد.

OMFIF از سال ۲۰۱۸ تاکنون گزارش‌هایی موشکافانه در مورد ارزهای دیجیتال و رمزارزهای ملی منتشر کرده است و حالا، «بهاوین پاتل» رییس واحد تحقیقات فین‌تک این اندیشکده در خصوص تمرکز اصلی این موسسه تازه تاسیس گفت: معتقدیم طی چند سال آتی در هر دو بخش خرده و عمده فروشی بازار و در بسیاری از قلمروها از جمله منطقه یورو، پروژهای رمزارزملی بیشتری رونمایی خواهد شد.

اعضای اصلی این موسسه را سیاستگذاران، متخصصان فناوری، متخصصان امور مالی و رگولاتورها به همراه تعدادی از شرکت‌های مبتنی بر بلاک‌چین همچون سایفریوم تشکیل می‌دهند. از جمله شرکت‌کنندگان در میزگرد اخیر این اندیشکده می‌توان به نمایندگان ارشد بانک مرکزی اروپا، بانک تسویه حساب‌های بین المللی و همچنین تعدادی از بانک‌های مرکزی قاره اروپا و کشورهایی همچون ژاپن، چین و استرالیا اشاره کرد.

«اسکای گیو» مدیرعامل سایفریوم در توضیح مزایای دسترسی به این تعداد از اقتصاددانان برجسته و سیاستگذاران مالی گفت: در جریان رویدادها و کنفرانس‌های این موسسه، می‌توانیم راه‌های عملی و موشکافانه‌ای را که فناوری سایفریوم می‌تواند از طریق آن به سیستم‌های مالی جهان منفعت برساند، کشف کنیم. فناوری‌های بلاک‌چین به یکی از موتورهای نوآوری بلامنازع عصر ما بدل شده‌اند و بدون شک ما را در مسیر رسیدن به آینده‌ای شکوفاتر هدایت خواهند کرد.


 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/41133
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی