تاريخ:بيست و هشتم ارديبهشت 1399 ساعت 13:09
کد : 41108

دگ کوین کلاهبرداری دیگر با نقاب رمزارز!!

دگ کوین کلاهبرداری دیگر با نقاب رمزارز!!

دَگ‌کوین با ادعای یک رمزارز متفاوت و برتر و همچنین سود‌آوری غیر واقعی مانند بسیاری از طرح‌های کلاه‌برداری حوزه رمزارزها در حال جذب قربانی است.


اختصاصی ایران هشدار- مدتی است که فضای مجازی شاهد تبلیغات در مورد یک پروژه رمزارزی با نام  " DagCoin " است. بیش از ۲ سال از عمر پروژه سپری می‌شود اما به تازگی در ایران مطرح شده‌است. دَگ‌کوین با ادعای یک رمزارز متفاوت و برتر و همچنین سود‌آوری غیر واقعی مانند بسیاری از طرح‌های کلاه‌برداری حوزه رمزارزها توجه برخی افراد فعال در این حوزه را، که از آگاهی کامل برخوردار نیستند، به خود جلب کرده‌است. 

اما عملکرد این پروژه نشان می دهد که یک طرح پانزی رمزارزی است و افراد در آن برای بدست‌آوردن دگ‌کوین باید پول واقعی خود را سرمایه‌گذاری کنند. در طرح این شرکت با دو روش امکان سرمایه‌گذاری با هدف کسب سود دارید، یکی از این روش‌ها خرید دگ و دیگری از طریق دعوت از دیگران و جذب زیر‌مجموعه و دریافت پورسانت می‌باشد. این ویژگی‌ها نشان‌دهنده شرایط یک طرح کلاه‌برداری بزرگ است.

زیرا این پروژه معیارهای اعتبار مورد نیاز برای رمزارزها را دارا نمی‌باشد. تیم بنیان‌گذاری و پشتیبان‌های دگ‌کوین مشخص نیست و ایده جدیدی نیز ارایه نداده است. سپیدنامه آن نیز متناسب با موارد مورد ادعا توسط این پروژه نیست و در مطالب فنی جزییات مطرح نشده و صرفا ادعا شده که با استفاده از فناوری دگ و برخی روش‌های دیگر رمزارز دگ نقاط ضعف دیگر رمزارزها مانند بیت‌کوین را در هزینه تراکنش، مقیاس‌پذیری و مسائل مشابه برطرف نموده‌است. همچنین نقشه راه دگ‌کوین نیز از سوی این پروژه ارایه نشده است. هیچ‌گونه کد برنامه‌ای نیز برای دگ‌کوین منتشر نشده و بنابراین ادعاهای فنی آن نیز قابل بررسی و تایید نمی‌باشد.

نکته دیگری که در رابطه با دگ‌کوین وجود دارد آن است که این رمزارز در هیچ صرافی معتبری فهرست نشده و تنها صرافی که امکان خرید و فروش دگ‌کوین در آن وجود دارد صرافی SwipX می‌باشد که متعلق به بنیان‌گذار همین پروژه، نیلز گراسبرگ است. علاوه بر آن، در سایت coinmarketcap نیز هیچ اطلاعاتی درباره این رمزارز یافت نمی‌شود.

بنابر مطالب یاد شده، پروژه دگ‌کوین یک پروژه کلاه‌برداری در مقیاس بزرگ بوده و هیچ کدام از ادعاهای آن قابل تایید نیست. هیچ صرافی معتبری آن را فهرست نکرده است و بنابراین امکان فروش آن خارج از شبکه فعالین دگ‌کوین وجود نداشته و ارزشی نیز در زیست بوم رمزارزها ندارد. مساله مهمی که در رابطه با پروژه دگ‌کوین وجود دارد، تبلیغات فراوان وگسترده در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی است. بدون توجه به نقد‌های صورت گرفته در وبگاه‌های تحلیلی فارسی زبان حوزه رمزارزها و هشدار‌های صادر شده از سوی آن‌ها افراد قابل توجهی از هموطنان در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده‌اند و خطر از دست رفتن سرمایه ایشان وجود دارد.

با توجه به این مساله و شواهد دیگری مانند اطلاعات الکسا وبگاه دگ‌کوین که بیشترین ورودی آن از کشور ایران است، اطلاع‌رسانی موثر و جلوگیری از ادامه یافتن سرمایه‌گذاری بر روی این پروژه در کشور ضروری به نظر می‌رسد.


 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/41108
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی