تاريخ:چهارم بهمن 1394 ساعت 14:35
کد : 4107

هشدار در مورد استخدام مدل در سایت های اینترنتی

هشدار در مورد استخدام مدل در سایت های اینترنتی
افرادی با راه اندازی یک وب سایت اینترنتی مبنی بر استخدام مدلینگ و آموزش آن ها، اقدام به کلاهبرداری از دختران جوان نموده اند.
ایران هشدار- یکی از معضلات کنونی جامعه ما حفظ حریم خصوصی افراد است که به انحاء مختلف توسط سودجویان و کلاهبرداران نادیده گرفته شده و با سوء استفاده از مصادیق مختلف نقض این موضوع، از قربانیان اخاذی و هتک حیثیت می گردد. سودجویان در اکثر مواقع از شگرد های یکسان ولی با روش های مختلف اقدام به کلاهبرداری می کنند. در یکی از پرونده های مطروحه که اخیراً اتفاق افتاده است، افرادی با راه اندازی یک وب سایت اینترنتی مبنی بر استخدام مدلینگ و آموزش آن ها، اقدام به کلاهبرداری از دختران جوان نموده اند.
برخی از دختران جوان نیز که احساس می کنند با خودنمایی چهره و اندام فیزیکی خود مشهور می شوند، فریب خورده و در مسیر از پیش طراحی شده توسط سودجویان گام برمی دارند. شگرد کار بدین گونه است که سودجویان در ابتدا برای به دام انداختن طعمه های خود در سایت های اینترنتی اقدام به تبلیغ استخدام مدلینگ از بین دختران جوان کرده و سپس به آن ها وعده استخدام در شرکت های اروپایی، ویزای اقامت و دستمزد ماهیانه چند صد دلار را می دهند.
دختران جوان نیز با رؤیای تبدیل شدن به یک مدل معروف و سفر به اروپا، فریب این تبلیغات را خورده و با شماره های اعلام شده تماس گرفته و با مدیران سایت ارتباط برقرار می نمایند. شیادان از دختران جوان می خواهند که برای انجام مراحل استخدام به آن ها اجازه دهند که از آن ها عکسبرداری کرده و آن را برای شرکت های اروپایی ارسال کنند. کلاهبرداران سپس مدعی می شوند که شرکت های به اصطلاح معتبر اروپایی در زمینه مدل و زیبایی، تصاویر را نپذیرفته و از آن ها خواسته اند که تصاویر به گونه ای باشد که آن ها بتوانند فیزیک بدن دختران جوان را به صورت دقیق تری مشاهده کنند؛ در واقع با این ترفند که دختران جوان باید شبیه مدل های اروپایی باشند، اقدام به عکسبرداری به صورت نیم عریان و برهنه از دختران جوان می کنند.
پس از تهیه تصاویر و عکس های دختران جوان، سودجویان و کلاهبرداران با بیان این موضوع که استخدامی در کار نبوده از طعمه های خود می خواهند که تن به خواسته های شیطانی آن ها داده و اگر این کار را انجام ندهند اقدام به انتشار تصاویر خصوصی طعمه ها در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی می نمایند.
قربانیان برای اینکه حیثیت خود را حفظ نموده و از اقدامات بعدی کلاهبرداران ممانعت به عمل آورند، تسلیم خواسته ها و نیات شیطانی کلاهبرداران می شوند.
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/4107
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی