تاريخ:يازدهم دی 1398 ساعت 11:41
کد : 40793

حملات سایبری 2020 کدام صنایع را هدف می‌گیرد

حملات سایبری 2020 کدام صنایع را هدف می‌گیرد

محققان امنیت سایبری، فین تک ها، ارائه دهندگان خدمات بانکداری موبایل و مؤسسات تجارت الکترونیک را سه هدف مهم حملات سایبری در سال ۲۰۲۰ اعلام کردند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از خبرگزاری مهر؛ بررسی‌های مؤسسه امنیتی کسپرسکی نشان می‌دهد در سال ۲۰۲۰ فین‌تک‌ها، ارائه‌دهندگان خدمات بانکداری موبایل و مؤسسات تجارت الکترونیک سه هدف اصلی حملات سایبری خواهندبود. 
 
تحقیقات کسپرسکی در مورد برترین تهدیدات سایبری سال ۲۰۲۰ ثابت می‌کند، موسساتی که  خدمات مالی به شیوه‌های مختلف در فضای مجازی ارائه می‌دهند، هدف اصلی حملات سایبری هستند. ازجمله این اهداف می‌توان به اپلیکیشن‌های مورد استفاده برای یافتن فرصت‌های سرمایه‌گذاری، سیستم‌های پردازش داده‌های مالی در فضای آنلاین، ارزهای دیجیتال و خدمات وابسته به آن و نیز زیرساخت‌های بانکداری آنلاین و به‌خصوص بانکداری موبایلی اشاره کرد.
 
در سال ۲۰۱۹ هم این حملات به خسارات مالی گسترده‌ای منجر شدند و کسپرسکی بر این باور است که در سال ۲۰۲۰ هم خسارات مذکور افزایش می‌یابند. در این میان تهدید جدی متوجه اپلیکیشن‌های مالی و بانکی است که دارای حفره‌های امنیتی متعددی هستند و شرکت‌ها و مؤسسات عرضه‌کننده آنها مسائل امنیتی را چندان جدی نگرفته‌اند.
 
کسپرسکی همچنین در مورد افزایش نشت کدهای منبع تروجان‌های بانکی در فضای مجازی هشدار دادو افزود که این پدیده، تولید انواع بدافزار را برای حمله به اهداف نام‌برده تسهیل می‌کند. در سال‌های اخیر انتشار کدهای منبع بدافزارهایی مانند زئوس و اسپای‌آی در فضای مجازی به تولید نسخه‌های پیشرفته و خطرناک‌تری از آنها منجر شد.
 
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/40793
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی