تاريخ:بيست و ششم دی 1394 ساعت 12:07
کد : 4067

آمار جهانی سرقت از کارت های پرداخت الکترونیکی در سال 2015

آمار جهانی سرقت از کارت های پرداخت الکترونیکی در سال 2015
 اخاذی باج افزار یا راکت اخاذی اینترنتی به سرعت در حال افزایش است. به گفته شرکت امنیتی سوفوس (Sophos) تسلط باج افزار ها در سال پیش رو (2016) ادامه خواهد داشت و مجرمان اینترنتی همه چیز را مورد هجوم قرار خواهند داد. 
ایران هشدار- گزارش سایت forrester که در سال 2015 در رابطه با جرایم سایبری ارائه شده، نشان می دهد که مجرمان اینترنتی میتوانند شامل افرادی با مهارت و تکنیک های بسیار بالا در امور کامپیوتری باشند که وب سایت دولت ها و ارگان های بزرگ را تهدید می کنند یا افرادی که تحصیل کرده و بسیار با تجربه در کارهای مربوط به امور کامپیوتری هستند، که عموم مردم را مورد تهدید قرار می دهند یا حتی افرادی که مهارت های کمی دارند و فقط می توانند افراد با سطح آگاهی پایین در امور امنیت سایبری، را قربانی خود قرار دهند.

نمودار زیر به بیان رشد در مبالغ سرقت شده از کارت های پرداخت الکترونیک پرداخته  است که توسط سایت های مرجع در سال 2015 تخمین زده شده است.

 


همانطور که مشاهده می کنید، در پیشرفته ترین کشورها نیز که مجهز به دستگاه های به روز و توسعه یافته هستند، آمار سرقت از کارت بانکی به طور فزاینده ای رو به رشد است و نتوانسته اند جلوی این سرقت ها را بگیرند. همچنین آمار نشان می دهد که اخاذی باج افزار یا راکت اخاذی اینترنتی به سرعت در حال افزایش است. به گفته شرکت امنیتی سوفوس (Sophos) تسلط باج افزار ها در سال پیش رو (2016) ادامه خواهد داشت و مجرمان اینترنتی همه چیز را مورد هجوم قرار خواهند داد. باج افزار تنها کامپیوتر های افراد را مورد هجوم قرار نمی دهند بلکه تمامی قطعات الکترونیکی هوشمند مثل تجهیزات پزشکی، ماشین های متصل به اینترنت، وسایل خانگی هوشمند مثل ترموستات ها و ... را مورد هجوم قرار می دهند.

این آمار نشان می دهد که تنها استفاده از ابزارهای امنیتی و فعالیت های بازدارنده شرکت های امنیتی کافی نیست و هیچ کدام از این ها نمی تواند به طور کلی از قطعات الکترونیکی مورد خطر حفاظت کنند و یک عزم جهانی در رابطه با کاربران اینترنتی مورد نیاز است تا با بالا بردن آگاهی کاربران که تعداد آن ها بسیار زیاد است و انجام فعالیت های پیشگیرانه توسط کاربران بتوان این فعالیت های مجرمانه را کنترل کرد و جلوی ضرر و زیان شرکت ها و افراد را گرفت.

فعالیت هایی ساده اما پیشگیرانه برای جلوگیری از سرقت کارت های اعتباری که به کاربران عادی پیشنهاد می شود :

1 . همواره کارت حساب اصلی خود را از کارت خرید خود جدا کنید. هیچ گاه از آن حساب بانکی که پس اندازها و مبالغ مالی زیاد در آن قرار دارد، خرید اینترنتی انجام ندهید بلکه یک حساب جدید با یک کارت جدید باز کنید و مبلغ مورد نیاز برای خرید ماهیانه خود در آن قرار دهید. چنانچه اطلاعات کارت بانکی شما ربوده شد، مبلغ زیادی از دست ندهید تا بتوانید آن را پیگیری کنید.

2 . حتما گزینه دریافت پیامک برداشت از حساب بانکی را برای کارت بانکی خود فعال کنید تا به هنگام برداشت از کارت اعتباری، توسط مجرمان و هکرها بتوانید در اولین فرصت متوجه این برداشت شده و کارت خود را مسدود کنید.

3 . حتما رمز کارت های بانکی خود را به صورت دوره ای عوض کنید و از یک رمز برای مدت طولانی استفاده نکنید.

علاوه بر این موارد، داشتن آنتی ویروس به روز روی تمامی وسایلی که با آن به اینترنت متصل می شوید، از قبیل لب تاپ، موبایل و تبلت و ... می تواند بسیار مفید باشد.
 
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/4067
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی