تاريخ:بيست و دوم آذر 1394 ساعت 09:08
کد : 3910

خطر هک شدن و سرقت اطلاعات در تلویزیون های هوشمند

خطر هک شدن و سرقت اطلاعات در تلویزیون های هوشمند
زمانی که تلویزیون خود را به اینترنت متصل می کنید، این تلویزیون شما را قادر می سازد تا از طریق ریموت کنترل بتوانید هر فیلم و عکس یا هر چیزی که در اینترنت به دنبال آن هستید را پیدا کنید.
ایران هشدار - چند سالی است که شرکت های ساخت تلویزیون، تکنولوژی جدیدی در تلویزیون به کار برده اند؛ به گونه ای که این تلویزیون ها هوشمند شده اند و می توانند مثل یک کامپیوتر، تبلت یا گوشی موبایل اما با صفحه نمایش بزرگ، عمل کنند. این تلویزیون های هوشمند قابلیت اتصال به اینترنت، نصب اپلیکیشن های مختلف و تقریباً تمام امکاناتی را که تبلت و گوشی در اختیار افراد می گذارد را دارند.

زمانی که تلویزیون خود را به اینترنت متصل می کنید، این تلویزیون شما را قادر می سازد تا از طریق ریموت کنترل بتوانید هر فیلم و عکس یا هر چیزی که در اینترنت به دنبال آن هستید را پیدا کنید. حتی برخی از تلویزیون های هوشمند دارای وب کم (webcam) هستند که از طریق آن می توانید چت تصویری انجام دهید. اما این وسیله هوشمند نیز همانند دیگر وسایل هوشمند الکترونیکی به راحتی قابل هک شدن است و می تواند اطلاعات شما را به سرقت ببرد و به راحتی به حریم شخصی شما نفوذ کند.

تلویزیون هوشمند چگونه هک می شود ؟

با توجه به اینکه username و password همه این تلویزیون ها مشترک هستند، اگر شخصی از IP شما مطلع باشد به راحتی می تواند از سیستم های SSH و TELNET استفاده کند و کنترل تلویزیون شما را بدست گیرد و از آنجا که بدست آوردن آی پی محل کار یا منزل شما به راحتی امکان پذیر است، هکر می تواند به تلویزیون شما نفوذ کند. (اگر شما از محیط کار خود به یک شخص ایمیل برنید، به راحتی طرف مقابل می تواند IP شما را بدست آورد ).
پس از دسترسی به تلویزیون هوشمند شما، هکر با ارسال بد افزار می تواند اطلاعات شما را به سرقت ببرد.
حتی گاهی خطر از این هم فراتر می رود؛  هکر می تواند با دسترسی به دوربین و میکروفن های این تلویزیون ها، همه چیز را ببیند و بشنود. جالب است بدانید پس از اینکه هکر به صورت مخفیانه مهار دوربین تلویزیون شما را بدست گرفت، شما به هیچ طریقی متوجه نمی شوید که این اتفاق افتاده و این کار هیچ نشانه ای ندارد.

برای جلوگیری از هک شدن تلویزیون هوشمند خود چه کنیم ؟

خوشبختانه سامسونگ و تعداد زیادی از شرکت های سازنده این تلویزیون ها پس از اینکه با حفره های امنیتی این تلویزیون ها مواجه شدند،  تعدادی نرم افزارهای ضد هک برای تلویزیون های هوشمند روانه بازار کردند که می توانید با نصب آن ها جلوی هک شدن تلویزیون خود را بگیرید، اما بهترین کار این است که در مواقعی که از WEBCAM تلویزیون هوشمند استفاده نمی کنید، روی قسمت دوربین را با یک تکه چسب و کاغذ بپوشانید و در زمانی که نیاز به اینترنت از طریق تلویزیون ندارید، اتصال آن را با اینترنت قطع کنید.
 
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/3910
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی