تاريخ:سی ام آبان 1394 ساعت 09:35
کد : 3810

راهکارهای مبارزه با cyber stalking

راهکارهای مبارزه با cyber stalking
 در مقاله قبل در مورد syber stalking یا مزاحمت های اینترنتی صحبت کردیم حال راهکارهای مقابله با آن را ارائه میدهیم : 

ایران هشدار - در مقاله قبل در مورد syber stalking یا مزاحمت های اینترنتی صحبت کردیم حال راهکارهای مقابله با آن را ارائه می دهیم :

به حس درونی خود اعتماد کنید : اگر در محیطی در فضای مجازی احساس ناراحتی کردید یا خود را در یک شرایط خصومت آمیز دیدید ، به سرعت از آن چت روم یا فضا خارج شوید و به گفتگو در آن فضا خاتمه دهید .

زمانی که احساس خطر کردید ، قبل از خروج تمامی مکالماتی که در فضای چت انجام شده و screen shot تمامی اسناد و مدارکی که نشان از مزاحمت اینترنتی فردی خاص برای شما بوده است را نگه دارید تا در زمان لازم بتوانید به دادسرای جرایم رایانه ای یا پلیس فتا مراجعه و پیگیر این مزاحمت ها از طریق مراجع قضایی باشید .

اگر مزاحم اینترنتی روی وبلاگ شما کامنت هایی را جهت آزار و اذیت شما قرار داد ، یک کپی از آن تهیه و به عنوان مدرک نگه دارید و سپس سعی کنید جلوی انتشار بیشتر آن را بگیرید .

تلاش کنید که دریافت پیام از آن فرد مزاحم را block یا فیلتر کنید . بسیاری از برنامه های ایمیل ، گزینه فیلتر کردن دارد و همچنین شما میتوانید در وبلاگ یا سایت خود از طریق گزینه “IP address block” آن فرد را بلاک کنید .

به تمامی دوستان و آشنایان خود اطلاع دهید که مورد مزاحمت یا کمین اینترنتی قرار گرفته اید تا اگر مزاحمین از جانب شما ایمیل یا اطلاعات جعلی منتشر کردند ، کمتر در شرایط بد روحی قرار گیرید و بتوانید با آرامش بیشتری اقدام کنید .

به مافوق خود در محیط کار نیز اطلاع دهید که این اتفاق برای شما افتاده است تا مزاحمان نتوانند از طریق محل کارتان شما را تحت فشار بگذارند و اخاذی کنند .

حتما از طریق قسمت گزارشات مشکل خود را با پلیس فتا یا ایران هشدار همراه با ارسال مستندات مطرح کنید تا آنها شما را راهنمایی کنند .

اگر مدیروبلاگ هستید از یک ایمیل شخصی ساده برای ارتباط با کاربران وبلاگ خود استفاده کنید .

برای اینکه بعدا بتوانید کاربرانتان را از طریق IP ردیابی کنید (در صورت مزاحمت) حتما گزینه ای برای sign up قرار دهید تا کاربران از این طریق با وبلاگ شما ارتباط برقرار کنند .

گزینه ای را فعال کنید که پس از ارسال کامنت از جانب کاربران مدیر باید کامنت ها را تایید کند و حتما خودتان کامنت ها را بخوانید و سپس تایید کنید و برای عموم انتشار دهید .

سخن آخر اینکه همیشه پیشگیری بهتر از درمان است و سعی کنید رفتارهای پر ریسک و پر خطر را در این فضا انجام ندهید چرا که در صورت انتشار موضوعی در فضای اینترنت ، این مطلب به سرعت انتشار می یابد و گرفتن جلوی انتشار آن به سادگی صورت نمی گیرد بنابراین طوری برخورد کنید که هیچ کلاهبردار یا سوء استفاده گری نتواند از اطلاعات شما برای مزاحمت و تحت فشار قرار دادن شما استفاده کند چرا که گاها مشاهده می شود در صفحه پروفایل شبکه های اجتماعی افراد ، تمامی اطلاعات از نام و شغل و اطلاعات خانوادگیتان تا تمامی دوستان و سفر ها و علایق شخصی شما همراه با عکس به نمایش عموم گذاشته می شود و مسلم است که این کار ریسک در معرض مزاحمت های اینترنتی قرار گرفتن را چندین برابر می کند.

برای مطالعه و شناخت cyber stalking ( مزاحمت اینترنتی) اینجا کلیک کنید 
 
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/3810
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی