تاريخ:دهم آبان 1394 ساعت 09:50
کد : 3677

دسیسه بیمه و گارانتی کالا

دسیسه بیمه و گارانتی کالا
برخی شرکت های جعلی با ارتباط از طریق ایمیل یا تماس تلفنی مبلغی را از افراد و مشتریان دریافت می کنند تا به آن ها خدمات پس از فروش و بیمه ارائه دهند، در صورتی که هیچ ارتباطی با شرکت اصلی سازنده کالا ندارند و در واقع هیچ خدمات یا بیمه ای را ارائه نمی دهند.
ایران هشدار - زمانی که شما یک کالا را خریداری می کنید، حتما به بیمه یا ضمانت نامه آن توجه می کنید تا در صورتی که مشکلی برای کالا به وجود آمد، از خدمات آن استفاده کنید. به عنوان مثال خرید گوشی تلفن همراه بهترین مثال برای این موضوع است که در هنگام خرید، بیمه نامه و گارانتی آن را مد نظر قرار می دهید.
اما اخیراً گزارش هایی دریافت شده مبنی بر اینکه برخی شرکت های جعلی با ارتباط از طریق ایمیل یا تماس تلفنی،  مبلغی را از افراد و مشتریان دریافت می کنند تا به آن ها خدمات پس از فروش و بیمه ارائه دهند؛ در صورتی که هیچ ارتباطی با شرکت اصلی سازنده کالا ندارند و در واقع هیچ خدمات یا بیمه ای را ارائه نمی دهند.
حتی شاید گاهی دیده باشید که برخی شرکت های بزرگ که به تولید کالا مخصوصا کالاهای برقی و الکترونیکی می پردازند، طی سال با مشتریان تماس گرفته و به آن ها پیشنهاد سرویس کالا و یا بیمه برای کالا می دهند; اما گاهی این تماس ها از جانب شرکت سازنده نیست و مثل همیشه کلاهبرداران با استفاده از فرصت اقدام به کلاهبرداری می نمایند و طی یک تماس تلفنی از افراد می خواهند، هزینه بیمه گوشی موبایل یا ارائه خدمات سرویس کالا را مثلاً برای ماشین لباسشویی، مایکروفر، یخچال و یا ...  برای آن ها واریز کنند. در صورتی که هیچ خدماتی ارائه نمی دهند.

حتی گاهی ممکن است کلاهبرداران با سؤالات متعدد یک مشتری آگاه روبرو شوند که آنگاه کلاهبردار ادعا می کند که یک شرکت وابسته به شرکت سازنده است و تمامی خدمات بیمه و گارانتی محصول را انجام می دهد. در برخی موارد دیده شده است که کلاهبردار طی تماس تلفنی به مشتری می گوید شرکت تصمیم به تعویض کالای خریداری شده با یک کالای جدید را دارد، در صورتی که می خواهید کالای شما نو و جدید شود، مقداری پول را به حساب ما واریز کنید تا در اسرع وقت برای دریافت کالای شما و تعویض آن با نمونه جدید، خدمت برسیم.

برای حفاظت از خود در مقابل این نوع کلاهبرداری ها، به نکات زیر توجه کنید :

اگر پیشنهادی دریافت کردید که عالی و فوق العاده به نظر می رسید، به آن شک کنید.

اگر طی تماس های تلفنی با چنین مواردی مواجه شدید حتماً تمام اطلاعات و خدماتی که ارائه می دهند را چک کنید و بپرسید و سپس با شرکت سازنده تماس بگیرید و موارد را از آنجا جویا شوید تا صحت گفتار تماس گیرنده برای شما اثبات شود.

هیچ گاه قبل از دریافت بیمه نامه معتبر و ضمانت نامه و قبل از انجام سرویس یا هر خدمات دیگری، هیچ پولی به حساب شخص تماس گیرنده واریز ننمایید.

هر شرکت سازنده ای برای ارائه پیشنهادات خوب خود حتما روی سایت شرکت اطلاع رسانی می کند. بنابراین موارد را از سایت شرکت های سازنده بررسی کنید.

حتماً کالاهای خود را از نمایندگی های قانونی و رسمی شرکت های سازنده خریداری کنید تا تمامی کالا و خدمات برای شما به صورت سیستمی و قانونی ارائه شود.

حتماً هویت افرادی را که برای نصب و سرویس قطعات برقی به منزل شما می آیند، از طریق کارت آن شخص بررسی کنید.
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/3677
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی