تاريخ:سوم آبان 1394 ساعت 11:40
کد : 3611

کلاهبرداری ترکیبی در فضای مجازی

 کلاهبرداری ترکیبی در فضای مجازی
اخیرا شایع شده است که کلاهبرداران با راه اندازی یک سایت به ظاهر قانونی تحت عنوان موسسه خیریه برای بیماری های خاص یا ... اقدام به کلاهبرداری از افراد می کنند . اما این نوع کلاهبرداری به شیوه نوین و جدید اداره و سازماندهی می شود
ایران هشدار - در بخش های مختلف این سایت، با انواع کلاهبرداری در فضای مجازی آشنا شدید اما آیا کلاهبرداری فقط به فیشینگ و نصب بد افزار و مهندسی اجتماعی و ... محدود می شود ؟
همگام با اینکه به واسطه اطلاع رسانی به مردم ، علم و آگاهی افراد نسبت به انواع کلاهبرداری بالا می رود و افراد قادر به تشخیص این نوع کلاهبرداری ها می شوند، کلاهبرداران نیز به سراغ روش های مختلف برای فریب افراد می روند. یکی از این روش ها، ترکیب چند نوع دسیسه در فضای مجازی است به طوری که به سادگی قابل تشخیص نمی باشد.

به عنوان مثال اخیرا شایع شده است که کلاهبرداران با راه اندازی یک سایت به ظاهر قانونی تحت عنوان موسسه خیریه برای بیماری های خاص یا ... اقدام به کلاهبرداری از افراد می کنند. اما این نوع کلاهبرداری به شیوه نوین و جدید اداره و سازماندهی می شود به گونه ای که در این سایت ها کالاهایی را به فروش می رسانند که عواید آن به اصطلاح صرف خیریه می شود اما در غالب این کار به ظاهر نیکو ، از چند جهت کلاهبرداری می کنند.

اول اینکه محصولات تقلبی و بی کیفیت را با قیمتی بسیار گران به افراد می فروشند و مردم با اینکه می دانند این کار ارزش ندارد، با فکر اینکه عواید نصیب افرادی که از بیماری های خاص رنج می برند، می شود، آن را می خرند. از طرفی پس از اینکه خرید در سایت ثبت شد، کاربران را برای پرداخت هزینه به صورت اینترنتی به یک درگاه بانکی هدایت می کنند که در آنجا خود یک کلاهبرداری دیگر به نام فیشینگ اتفاق می افتد و کلاهبرداران از طریق این درگاه جعلی به ثبت و استفاده از اطلاعات کارت بانکی افراد می پردازند که در اولین زمان ممکن می توانند تمام پول حساب آنها را برداشت کنند.

از طرفی از طریق لینک هایی که در سایت قرار می دهند ممکن است ویروس یا هر نرم افزار مخربی را در کامپیوتر افراد بفرستند و از آن جهت نیز باعث ضرر به هموطنان شوند و حتی ممکن است با دریافت اطلاعات ایمیل افراد، این ایمیل ها را در اختیار کلاهبردارانی که spam می فرستند، قرار دهند و از آن جهت نیز باعث آزار شوند. بنابراین همیشه باید مراقب باشیم که کلاهبرداران در فضای مجازی از هر وسیله و هر سوژه ای برای سوء استفاده و کلاهبرداری استفاده می کنند.

همواره زمانی که قصد کمک به موسسات خیریه و نیکوکاری را دارید، ابتدا در رابطه با آنها تحقیق کنید و در صورت اطمینان و بررسی سایت اقدام به کمک کنید. لازم به ذکر است تنها تعدادی از مؤسسات خیریه دارای مجوز می باشند و می بایست آنها را شناسایی و اقدام به پرداخت وجه کنیم.

در صورتی که از طریق پیامک، لینک داخل ایمیل و ... با چنین مؤسساتی مواجه شدید، به ایمیل ایران هشدار اطلاع دهید تا موضوع جهت جلوگیری از موارد مشابه بررسی و اقدام قانونی و اطلاع رسانی توسط مراجع ذی صلاح صورت گیرد.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/3611
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی