تاريخ:هشتم مهر 1394 ساعت 14:59
کد : 3403

هشدار در رابطه با ایمیل های حاوی باج افزار(ransomware)

هشدار در رابطه با ایمیل های حاوی باج افزار(ransomware)
مجرمان اینترنتی با ارسال ایمیل های حاوی باج افزار، خود را به عنوان کاربران سازمانی که ایمیل هایی از جانب ادارات و یازمان های دولتی یا حتی بانک ها ، ارسال می کنند و متن ایمیل و عنوان آن را به گونه ای انتخاب می کنند که کاربر را تحریک به باز کردن ایمیل کنند.


ایران هشدار - اخیراً مشاهده می شود که مشکلات جدیدی در رابطه با ارسال ایمیل های جعلی برای کاربران به وجود آمده است. این کاربران چه کاربران شخصی و چه کاربران سایت های تجاری باشند، در معرض خطر ایمیل های حاوی باج افزار قرار گرفته اند. روند کار به این صورت بوده است که مجرمان اینترنتی با ارسال ایمیل های حاوی باج افزار، خود را به عنوان کاربران سازمانی که ایمیل هایی از جانب ادارات و یا سازمان های دولتی یا حتی بانک ها، ارسال می کنند و متن ایمیل و عنوان آن را به گونه ای انتخاب می کنند که کاربر را تحریک به باز کردن ایمیل کنند. این ایمیل هایی که ارسال می کنند حاوی Toller locker که یک باج افزار مخرب است، می باشد. این باج افزار از خانواده Crypto ransomware است و برای رمز گذاری و قفل کردن تمامی فایل های یک ماشین مجازی یا سرور یا کامپیوتر طراحی شده است.
یکی از کاربران گزارش کرده است که پس از اینکه کامپیوتر آلوده به باج افزار شد، از او 330 بیت کوین برای باز کردن فایل های قفل شده درخواست کرده اند.
بر طبق گزارشات NFIB (سازمان بین المللی تشخیص کلاهبرداری )، این سازمان اعلام کرده است که اخیراً کلاهبرداران برای آلوده کردن کامپیوتر ها به انواع بد افزار ها از دو روش استفاده می کنند.
1 – فرستادن یک ایمیل از جانب اداره گاز یا برق یا بانک و ... که حاوی لینکی است که بد افزار در آن قرار دارد.
2 – ایمیل از سازمان مالیات که به افراد هشدار می دهد و حاوی باج افزار است.
در این گونه موارد اگر فرد لینک را باز کند، بلافاصله باج افزار دانلود می شود و سپس تمامی فایل های کاربر قفل می شود و فرد قادر نیست تا هیچ فایلی را باز کند.

راه های پیشگیری

به محض اینکه ایمیلی از سازمان خاصی دریافت کردید، بدون باز کردن ایمیل، به سایت سازمان مراجعه کنید. چرا که سازمان ها اغلب اطلاعات و اخبار مهم که مربوط به افراد است را بر روی قسمت اطلاعیه های سایت خود قرار می دهند و به هیچ وجه فایل های ضمیمه این ایمیل های ناشناس را باز نکنید.
راه دیگر اینکه از طریق 118 شماره تماس روابط عمومی سازمان مربوطه را پیدا کنید و تماس بگیرید و در مورد ایمیل های ارسالی سوال کنید تا مطلع شوید.
اگر به هر دلیلی کامپیوتر شما آلوده به باج افزار شد، مشکل خود را با دادسرای جرایم رایانه ای مطرح کنید تا بتوانند به شما کمک کنند و به هیچ وجه هزینه ای به مجرمان پرداخت نکنید.
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/3403
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی