تاريخ:بيست و سوم شهريور 1394 ساعت 12:38
کد : 3312

لایه های امنیتی ویندوز خود را زیاد کنید

لایه های امنیتی ویندوز خود را زیاد کنید
با فعال سازی این پسورد روی ویندوز خود، پس از گذر کاربر از نام کاربری و پسورد خود، ویندوز برای ورود به فایل ها و قسمت های مختلف، از کاربر پسورد دوم را می خواهد.

ایران هشدار - با توجه به زندگی افراد در عصر ارتباطات و تکنولوژی، که تقریباً تمامی امور توسط کامپیوتر صورت می گیرد، بدیهی است که اطلاعات مهم و حساس افراد از عکس و فیلم خانوادگی گرفته تا اطلاعات حساب مالی و پولی و اطلاعات کاری و پروژه های مهم، همه و همه برروی کامپیوتر ذخیره می شود؛ بنابراین باید به دنبال یک قفل امن و قوی برای کامپیوتر و ویندوز بود.
علاوه بر پسورد ساده ای که همه ی افراد بر روی سیستم خود دارند که به راحتی  قابل اغماض است و می توان از آن گذشت، می توانیم با ترفندی خاص پسورد دوم که به هیچ وجه قابل بازیابی نیست را به شما پیشنهاد دهیم . پسورد دوم ویندوز به صورتی است که با فعال سازی این پسورد روی ویندوز خود، پس از گذر کاربر از نام کاربری و پسورد خود، ویندوز برای ورود به فایل ها و قسمت های مختلف، از کاربر پسورد دوم را می خواهد. در صورتی که فرد پسورد را نداشته باشد یا اینکه 3 بار این پسورد را اشتباه وارد کند، سیستم restart می شود.
لازم به ذکر است در صورتی که این پسورد را فراموش کنید، به هیچ نحوی نمی توان به کامپیوتر و ویندوز دسترسی داشت و حتما باید ویندوز را format کنید.

طریقه اضافه کردن پسوورد دوم به ویندوز 7:

1-از منوی start روی گزینه run کلیک کنید.


2-در قسمت run عبارت syskey را وارد نمایید.
 

3-بر روی گزینه update کلیک کنید.
 4-قسمت password start up را تیک زده و پسورد خود را با دقت وارد نمایید.
 

5-پسورد را مجددا وارد نمایید.

علاوه بر این می توانید  پسورد را روی یک floppy یا دیسک ذخیره نمایید، با این کار تا زمانی که این فلاپی یا دیسک نباشد، ویندوز شما کار نمی کند و امنیت به مراتب بالاتر می رود. پس از انجام کارهای فوق، بعد از ورود به ویندوز و وارد نمودن حساب کاربری از شما علاوه بر پسورد ورود، پسورد دوم نیز خواسته می شود.

افزودن پسورد دوم علاوه بر کامپیوتر های خانگی برای کامپیوتر های محیط کار که اغلب در یک شبکه قرار دارند و ممکن است پسورد اصلی را چند نفر داشته باشند، بسیار مفید است چرا که در کامپیوتر های شبکه که چند نفر پسورد اول را در اختیار دارند، فرد می تواند با افزودن پسورد دوم به کامپیوتر خود، اطلاعات کامپیوتر خود را در مقابل افراد دیگر حفاظت نماید.

 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/3312
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی