تاريخ:هفدهم شهريور 1394 ساعت 13:55
کد : 3272

هشدار در رابطه با هک شدن در شبکه های اجتماعی

هشدار در رابطه با هک شدن در شبکه های اجتماعی
هکر ها با استفاده از نام و تصویر جعلی لوگوی تلگرام، خود را به جای شرکت تلگرام قرار می دهند و پیامی به کاربران می فرستند با این مضمون که مشکلی به وجود آمده و باید رفع شود.

ایران هشدار - استفاده از شبکه های اجتماعی این روزها بسیار فراگیر شده و این مسأله که روز به روز افراد زیادی از آن استفاده می کنند، باعث شده تا هکر ها هم به فکر استفاده از حفره های امنیتی این شبکه ها برای سوء استفاده از کاربران آن بیفتند. این روزها کلاهبرداری تلگرامی بسیار دیده شده است که می بایست با آن آشنا شوید:

هکر ها با استفاده از نام و تصویر جعلی لوگوی تلگرام، خود را به جای شرکت تلگرام قرار می دهند و پیامی به کاربران می فرستند با این مضمون که مشکلی به وجود آمده و باید رفع شود. یک نمونه از این پیام های فریبکارانه و جعلی را در زیر مشاهده می نمایید:


سلام کاربر گرامی
به اطلاع رسیده است که حساب کاربری شما به دلیل استفاده نادرست حذف خواهد شد. برای جلوگیری از حذف شدن کارهای زیر را انجام دهید:
ابتدا شماره تلگرام خود را برای ما ارسال نمایید سپس ربات ما برای شما کدی ارسال می کند و آن را کپی کرده و برای ما بفرستید تا از حذف اکانت خود جلوگیری کنید.
با تشکر سیستم پشتیبانی تلگرام


با دیدن این پیام و لوگوی شرکت تلگرام ممکن است کاربران این پیام را جدی تلقی کنند و زمانی که نام کاربری را بررسی می کنند، اثری از نام کاربری و شماره تلفن وجود ندارد.

پس از اینکه کاربران به این هکر اعتماد کردند و شماره تلگرام خود را برای او ارسال کردند، علاوه بر نفوذ به تلگرام افراد از طریق بوت ها، با وارد کردن شماره تلفن در سایت یا برنامه telegram، خود را به عنوان کاربر جدید با شماره شما به سایت معرفی کرده و کد تأیید از سوی تلگرام دریافت می کنند. حتی در برخی اوقات هکر ها پا را فراتر می گذارند و اطلاعات ایمیل و دیگر اطلاعات شخصی افراد را می خواهند؛ به این صورت که در پیام خود به کاربران می گویند اطلاعات ایمیل خود را وارد کنید تا کد به ایمیل شما وارد شود. بنابراین علاوه بر شماره تماس فرد، ایمیل کاربر را نیز بدست می آورند و از آن برای ترفند هایی مثل فیشینگ یا ... نیز استفاده می نمایند.
بنابراین هیچ گاه به پیام هایی از این قبیل توجهی نکنید و اطلاعات شخصی خود را ارسال ننمایید.
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/3272
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی