تاريخ:دهم شهريور 1394 ساعت 11:59
کد : 3201

بررسی چگونگی جلوگیری ازانواع کلاهبرداری های سرمایه گذاری

بررسی چگونگی جلوگیری ازانواع کلاهبرداری های سرمایه گذاری

افراد با خرید سهام و اوراق بهادار، برنامه های پس انداز، سرمایه گذاری در بازار املاک، سرمایه گذاری در کسب و کار های جدید، خرید حق امتیاز و نمایندگی و مشارکت در معاملات آتی و آپشن سرمایه گذاری می کنند. قدرت اقتصادی، در مقیاس بزرگ محصول سرمایه گذاری است.

ایران هشدار-
بررسی چگونگی جلوگیری ازانواع کلاهبرداری های سرمایه گذاری
در این مبحث به این سوالات پاسخ داده می شود:
انواع کلاهبرداری های سرمایه گذاری که وجود دارند؟
چه کسانی معمولا قربانی این کلاهبرداری ها می شوند؟
متقلبان از چه تکنیک هایی استفاده می کنند؟
قبل از سرمایه گذاری، برای شناسایی کلاهبرداری چه بررسی هایی باید انجام دهیم؟

مقدمه

افراد با خرید سهام و اوراق بهادار، برنامه های پس انداز، سرمایه گذاری در بازار املاک، سرمایه گذاری در کسب و کار های جدید، خرید حق امتیاز و نمایندگی و مشارکت در معاملات آتی و آپشن سرمایه گذاری می کنند. شاید بیشتر مردم جهان از طرح های سرمایه گذاری متنوع لذت ببرند، زیرا که آزادانه تصمیم می گیرند که چطور و چگونه سرمایه گذاری کنند. آن ها بیان می کنند که این پول از آن ماست و می توانیم آن را هر جا که بخواهیم سرمایه گذای کنیم. متاسفانه برخی از افراد سود جو و کلاهبردار با راه اندازی طرح های سرمایه گذاری تقلبی که امکان سود را فقط برای خودشان فراهم می کنند، افراد را تشویق به سرمایه گذاری می نمایند. این افراد وعده سرمایه گذاری می دهند ولی به هیچ وجه قصد و نیت چنین کاری را ندارند در واقع آنها متقلب هستند. البته بسیاری از آنها در کار خود سود های کلانی به دست می آورند. آمار نشان می دهد این افراد از طریق دروغ گفتن سالانه میلیون ها دلار کسب می کنند. کلاهبرداران سرمایه گذاری از ترفند های مختلفی برای متقاعد کردن شما استفاده می کنند. آن ها به شما یک پیشنهاد وسوسه برانگیز برای به دست آوردن مقادیر زیادی پول که ممکن است یک بار در طول زندگی رخ دهد، می دهند. همان طور که مشاهده می شود این شیوه ها بسیار هوشمندانه انجام می شود. در ادامه به برخی از این مدل های متقلبانه اشاره می شود.

مدل قدیمی کلاهبرداری پونزی

این روش یکی از قدیمی ترین و مهمترین شیوه های به کار گرفته توسط کلاهبرداران سرمایه گذاری است زیرا اثبات شده است که این شیوه بیشترین سود را به دنبال دارد. شخص کلاهبردار نزد افراد با نفوذ جامعه رفته و به آنها پیشنهاد یک فرصت سرمایه گذاری با بازگشت سود بالا می دهد. امکان دارد این سرمایه گذاری توسط یک برنامه کامپیوتری انجام شود. کلاهبرداران برای اطمینان دادن به قربانیان خود، این شیوه را یک شیوه پیچیده می نامند ولی چشم خود را به پاشنه بلند کفش قربانیان برای زمین خوردن دوخته اند. آنها در یک دوره کوتاه مدت زمانی با ارائه طرح های کلاهبرداری خود به سرمایه گذاران از آنها وجوهی را دریافت می کنند و به سرعت از این وجوه سرمایه گذاری شده سود زیادی را به گروه اصلی سرمایه گذاران پرداخت می کنند. سرمایه گذاران وقتی سود دریافت می کنند تشویق می شوند که این سرمایه گذاری را ادامه دهند و سود های دریافتی را نیز وارد این چرخه معیوب و کلاهبردارانه می کنند. افراد جدید نیز با شنیدن این خبر تشویق به سرمایه گذاری می شوند تا جایی که دیگر فرد کلاهبردار قادر به پرداخت سود به افراد سرمایه گذار نیست و همین مطلب باعث می شود بعد از به دست آوردن مقادیر زیادی پول متواری شوند.
کلاهبرداری سرمایه گذاری پونزی یکی از انواع کلاهبرداری با سود بالا است که اصطلاحا هایپ نامیده می شود. در مطالب بعدی به دیگر انواع کلاهبرداری های سرمایه گذاری اشاره می کنیم.
 
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/3201
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی