تاريخ:بيستم آذر 1390 ساعت 00:00
کد : 320

چگونه از کامپیوتر شخصی خود مراقبت کنیم؟

چگونه از کامپیوتر شخصی خود مراقبت کنیم؟
مجرمان آنلاین در تلاش هستند به کامپیوتر شما حمله کنند و حتی اطلاعات شما را به سرقت برند. در هر صورت این حمله باعث می شود کامپیوتر شما به درستی کار نکند. آنها از ویروس ها و نرم افزارهای جاسوسی  که  به طور خودکار منتشر می شوند ، استفاده می کنند.
ایران هشدار-مجرمان آنلاین در تلاش هستند به کامپیوتر شما حمله کنند و حتی اطلاعات شما را به سرقت برند. در هر صورت این حمله باعث می شود کامپیوتر شما به درستی کار نکند.


                                                                               

 
آنها از ویروس ها و نرم افزارهای جاسوسی  که به طور خودکار منتشر می شوند ، استفاده می کنند. این کار برای آنها هزینه ای ندارد و بنابراین برای آنها مهم نیست که چه تعداد از افراد تحت تاثیر این برنامه ها قرار می گیرند و چه خساراتی به آنها وارد می شود.

برای جلوگیری از ورود آنها ، به یک خط دفاعی چند لایه نیاز دارید:


  نرم افزارهای امنیتی: ضد ویروس (Anti-virus)، نرم افزارهای ضد جاسوسی (Anti-spyware)، و یک دیواره آتش (Firewall) و یا یک مجموعه که شامل همه اینها باشد. این مثل آن است که شما در خانه تمام درها و پنجره ها را ببندید.
  به روز نگه داشتن (سیستم عامل) کامپیوتر شما، بستن و فیلتر کردن هرزنامه ها (Spam) و استفاده از یک مرورگر اینترنت بروز شده در وهله اول کار آنها را برای نفوذ به کامپیوتر شخصی شما مشکل تر خواهد کرد.
  داشتن یک نسخه پشتیبان از فایل های موسیقی، تصویر و  انواع دیگر فایل ها ایده خوبی است. این مثل بیمه و همانند آخرین پناهگاه است.
  عدم استفاده از بخش مدیر اجرایی (Administrator) نیز ایده خوبی است. بهتر است از یک حساب کاربری (User account) برای انجام کارهای روزانه استفاده کنید. در سیستم عامل ویندوز ویستا (Microsoft Windows Vista) حالت مدیریت حساب کاربری (User Account Control) را در وضعیت فعال (On) قرار دهید.
•  در آخر، با کد گذاری (قراردادن رمز) روی شبکه بی سیم (Wireless) ، از خود در برابر افرادی که اطلاعات شما را می دزدند و از طریق این شبکه به صورت رایگان دانلود می کنند، محافظت کنید.


 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/320
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی