تاريخ:سوم شهريور 1394 ساعت 17:11
کد : 3133

چگونه از ربوده بودن شدن مرورگر (browser) کامپیوتر خود جلوگیری کنیم؟

چگونه از ربوده بودن شدن مرورگر (browser) کامپیوتر خود جلوگیری کنیم؟
در دنیای امنیت کامپیوتری، hijacked به دست گرفتن کنترل چیزی و هدایت آن به سمتی دیگر است. در اکثر مواقع، hijacked یک نوع بد افزار است که کامپیوتر و یا مرورگر وب را آلوده کرده و با تغییر دادن صفحه خانگی و موتور جستجو، کاربران را به سوی یک سایت آلوده یا تبلیغات آنلاین سوق دهد.

ایران هشدار - مرورگر ربایی (browser hijacking) چیست؟

مرورگر ربایی زمانی اتفاق می افتد که یک برنامه نرم افزاری که به وسیله یک هکر مجرم یا شخص دیگری که می خواهد از طریق نرم افزار های وابسته کسب درآمد کند، طراحی شده و بدون اطلاع شما، مسیر مرورگر شما را به سمت یک مکانی تغییر دهد که بتواند بدون اطلاع شما و با استفاده از کامپیوتر شما، به مقاصد خود که همان کسب پول نامشروع است، دست یابند.
مرورگری که ربوده شده باشد، با کاهش سرعت شدیدی روبرو می شود. در دنیای امنیت کامپیوتری، hijacked به دست گرفتن کنترل چیزی و هدایت آن به سمتی دیگر است. در اکثر مواقع، hijacked یک نوع بد افزار است که کامپیوتر و یا مرورگر وب را آلوده کرده و با تغییر دادن صفحه خانگی و موتور جستجو، کاربران را به سوی یک سایت آلوده یا تبلیغات آنلاین سوق دهد.
این نرم افزار اغلب روی کامپیوتر شما به دو طریق نصب می شود:
هکر با ترفند های خاص شما را ترغیب می کند تا این نرم افزار را نصب کنید مثلاً از طریق لینک داخلی ایمیلی که به شما ارسال کرده یا همراه با یک نرم افزار قانونی که به عنوان یک نرم افزار امنیتی که برای امنیت بیشتر به شما توصیه شده آن را به کامپیوتر شما میفرستد.

چگونه می توانید از ربوده شدن مرورگر خود جلوگیری کنید ؟

1 – مرورگر و سیستم عامل خود را به روز کنید:
حتماً از آخرین نسخه مرورگر که در دسترس است، استفاده کنید. اغلب مرورگر ها زمانی که نسخه جدیدی ارائه می دهند، به کاربران اعلام می کنند که نسخه جدید برای به روز رسانی موجود است و شما با گزینه update می توانید از آن استفاده کنید. هنگام نصب مرورگر حتما تمام گزینه های security آن را فعال کنید چرا که فعال سازی این قسمت های امنیتی کمک میکند تا از بسیاری از حمله های اینترنتی مخصوصا آنهایی که با بهره برداری از نقاط آسیب پذیر و محافظت نشده به شما ضربه می زنند، جلوگیری کند. همیشه هکر ها امیدوارند تا بتوانند از حفره های امنیتی که شما به دلیل بی اطلاعی باز می گذارید، استفاده کنند و به کامپیوتر شما نفوذ کنند. بنابراین با یک به روز رسانی ساده می توانید تهدیدات را به حداقل برسانید.
از آنجا که شرکت های تولید کننده مرورگرها خود از وجود ربایندگان مرورگر باخبرند، هربار با ارائه هر نسخه جدید مرورگر، anti hijacking مورد نیاز را نیز ارائه می کنند که می تواند جلوی ربوده شدن مرورگر را بگیرد و این نیز دلیل دیگری برای نصب و به روز رسانی مرورگر هاست.

2 – همیشه برای نصب نرم افزار و دانلود آنها از گزینه custom installation استفاده کنید :

هنگامی که شما از سایت های مختلف به دانلود نرم افزار می پردازید، بسیاری از سایت های دانلود با استفاده از متد های پیچیده و مختلف که اغلب گیج کننده است شما را به سمتی هدایت می کنند تا با تیک زدن های پی در پی و گزینه نصب یک نوار ابزار جدید را نصب کنیم و وقتیدانلود تمام شد، مشاهده می کنید که یک نوار ابزار جدید به همراه تغییرات عجیبی در مرورگر پیش روی شما ظاهر شده است. بنابراین برای اینکه این مشکلات پیش نیاید همواره گزینه custom installation را انتخاب کنید. زمانی که این گزینه را انتخاب کنید، تمامی تنظیمات در دست شماست و هیچ چیزی بدون اطلاع و اراده شما تغییر نمی کند.
 
3 – برای آنتی ویروس خود از گزینه realtime protection استفاده کنید:
برخی آنتی ویروس ها به کاربران پیشنهاد ویژگی realtime protection را می دهند که مراقب تغییرات فایل های پیکر بندی مثل فایل هایی که مرورگر شما مربوط است، می باشند. این ویژگی زمانی که شما با نصب نرم افزاری در حال تغییر تنظیمات مرورگر هستید، به شما هشدار می دهد که تنظیمات مرورگرتان با نصب این برنامه در حال تغییرات است. حتی می تواند به شما امکاناتی را پیشنهاد دهد تا جلوی این کار را بگیرد.
همچنین باید مطمئن شوید که فایل های ردیابی maleware فعال و به روز است.

4 – همیشه پیش فرض های مرور گر را چک کنید :

وقتی یک مرورگر ربوده می شود، اولین چیزی که تغییر می کند موتور جستجوی صفحه خانگی پیش فرض است. اگر فایر فاکس شما چنین وضعیتی دارد، وارد منوی option شده و در قسمت general صفحه پیش فرض را که تعریف کرده اید، بررسی کنید. همچنین نوار ابزار های اضافی را حذف کنید چرا که یکی از روش های کنترل مرورگر وب توسط هکر ها یا شرکت های تبلیغاتی، نصب نوار ابزارهای جدید است پس باید این نوار ابزار ها را حذف کنید. برای حذف در گزینه option وارد بخش add ons شده و در این قسمت افزونه های اضافی را حذف کنید.
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/3133
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی