تاريخ:بيستم آذر 1390 ساعت 00:00
کد : 313

شناسایی اسناد رسمی و پیشگیری از جعل 1

شناسایی اسناد رسمی و پیشگیری از جعل 1
همواره اموال غیرمنقول شامل ملک، آپارتمان، زمین و . . .  باید بصورت رسمی در دفاتر اسناد رسمی ثبت و مورد معامله واقع شوند.محتویات داخل سند همواره با خودنویس و با جوهر مشکی ثبت می شود.بنچاق مربوط به سند دارای کاغذ مخصوص می باشد که پس زمینه آن دارای آرمهای متعددی با نقوش کلمه الله می باشد.
 
نکاتی به منظور شناسایی اسناد رسمی و پیشگیری از کلاهبرداری و جعل:

  به خاطر داشته باشید که همواره اموال غیرمنقول شامل ملک، آپارتمان، زمین و . . .  باید بصورت رسمی در دفاتر اسناد رسمی ثبت و مورد معامله واقع شوند و در مقام دعوی یا تعارض اسناد، همواره سند رسمی بر سند عادی یا مبایعه نامه ارجحیت دارد و استناد پذیرتر می باشد. بنابراین سعی کنید در زمان معامله به خرید اموالی مبادرت نمائید، که دارای سند رسمی  مجزا و تفکیک شده باشد.

  در نگاه اول به اسناد مالکیت (سند منگوله دار) چند برگی قدیمی بهتر است بدانید که محتویات داخل سند همواره با خودنویس و با جوهر مشکی ثبت می شوند. (البته اسناد مالکیت جدید به صورت تک برگ و در قسمت ظهر (پشت) برگه ستون نقل و انتقالات درج گردیده است.)

  بنچاق مربوط به سند دارای کاغذ مخصوص می باشد که پس زمینه آن دارای آرم های متعددی با نقوش کلمه الله می باشد.

  توجه داشته باشید در بازنگری اسناد مربوط به فروشنده، سلسله مراتب فروش، رعایت شده باشد و بنچاق های مالکیت در برگه های بزرگ در سمت راست و در برگه های کوچک در سمت چپ برگه ممهور به مهر برجسته دفاتر تنظیم کننده ی آن اسناد باشد.

  در قسمت نقل و انتقالات سند مالکیت باید مشخصات فروشنده حال حاضر در ستون متعاملین درج شده باشد و شماره سند و شماره دفتر اسناد رسمی تنظیم کننده سند با مندرجات برگه بنچاق منطبق باشد.

 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/313
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی