تاريخ:اول شهريور 1394 ساعت 11:38
کد : 3089

چند پیشنهاد برای تراکنش های مالی امن

چند پیشنهاد برای تراکنش های مالی امن
اگر برای بررسی موجودی حساب بانکی تان، پرداخت قبوض، انتقال وجه، خرید اینترنتی و ......از اینترنت و خدمات آنلاین استفاده می کنید رعایت برخی نکات به شما کمک خواهد کرد تا این تراکنش ها را به صورت امن و به دور از خطرهای موجود انجام دهید.
ایران هشدار-اگر برای بررسی موجودی حساب بانکی تان، پرداخت قبوض، انتقال وجه، خرید اینترنتی و ......از اینترنت و خدمات آنلاین استفاده می کنید، رعایت نکات زیر به شما کمک خواهد کرد تا این تراکنش ها را به صورت امن و به دور ار خطرهای موجود انجام دهید.

• کامپیوتر خود را در برابر تهدیدات اینترنتی تجهیز و مستحکم کنید.
با استفاده از یک فایروال، آنتی ویروس و نرم افزار ضد جاسوسی به حفاظت از معاملات آنلاین خود کمک کنید. همچنین ارتباط بیسیم خود با مودم را رمزگذاری کنید و تمامی نرم افزارهای امنیتی، آنتی ویروس ها و همچنین مرورگری را که از آن استفاده می نمایید همیشه به روز رسانی کنید.
• از رمزهای پیچیده و قوی استفاده کنید.
به یادآوری رمزهای قوی برای شما آسان است اما حدس زدنشان توسط دیگران بسیار مشکل است. کلمات عبور بهتر است که حداقل 14 کاراکتر داشته باشد و آن شامل حروف بزرگ، کوچک، اعداد و نشانه ها باشد. رمز و کلمات عبور خود را به صورت محرمانه نگه داری کنید و آن ها را از طریق ایمیل، پیامک یا تلفن بازگو نکنید. برای کاربری های مختلف رمزهای یکسان انتخاب نکنید تا درصورت افشا یک رمز، همه حساب ها آسیب نبینند.
• آدرس وب سایت را خودتان وارد کنید.
لینک هایی که درون ایمیل، پیام ها یا pop-up ها وجود دارد می تواند شما را به وب سایتی ببرد که به ظاهر درست و قانونی است اما در واقع این طور نیست. برای رفتن به وب سایت مورد نظرتان، آدرس سایت را خودتان تایپ کنید یا از دفترچه آدرس خود استفاده کنید.
• به دنبال نشان هایی بگردید که نشان می دهد اطلاعات شما امن خواهد بود.
قبل از اینکه اطلاعات حساس خود را وارد سایت نمایید، اطمینان حاصل کنید که:
- این سایت از رمز نگاری استفاده می کند.(رمز نگاری یک اقدام امنیتی است که کمک می کند اطلاعات شما هنگام انتقال در اینترنت محافظت شود.)
- نشان های رمز گذاری شامل آدرس سایت است که با "https" آغاز شود که حرف S بیانگر امینت و ابتدای کلمه Secure است و نشانه دیگر یک قفل بسته در کنار آن است. (قفل ممکن است در گوشه سمت راست پایین پنجره باشد.)
مثالی در زیر ارائه شده است.

 
- همیشه دوبار چک نمایید که آیا آدرس سایت درست است و وارد سایت اصلی شده اید.

• تراکنش های مالی خود را با کامپیوترهای شخصی انجام دهید.
هیچ وقت تراکنش های مالی و کار های بانکی خود را با کامپیوتر های عمومی و سیستم هایی که با دیگران به اشتراک گذاشته شده اند انجام ندهید. همچنین از ابزاری مانند تلفن همراه و لب تاپ هنگامی که به شبکه های عمومی بی سیم اینترنت متصل هستید برای انجام کارهای مالی استفاده نکنید، زیرا امنیت آن ها قابل اعتماد نیست.
• به کارگیری هوش و درایت
برای محافظت از خود در برابر فریب و تقلب مراقب کلاهبرداری ها باشید. به عنوان مثال در معاملاتی که خیلی پرسود به نظر می رسند مراقب باشید و در انجام آن عجله نکیند و یا اینکه در مورد پیام های هشداری که به شما می رسد و در آن خواستار انجام اقدامات فوری شده است تحقیق کنید که منبع آن صحیح باشد. برای مثال کلاهبرداران برای شما پیغامی جعلی از سوی بانک ارسال می کنند که در آن بیان شده است اگر این اقدام فوری را انجام ندهید حساب شما مسدود خواهد شد و نوع دیگری از این پیام ها به شما اعلام می کند، دریک قرعه کشی برنده شده اید و یا پول زیادی از یک فرد ناشناس به شما ارث رسیده است.
این پیام ها چه از طریق کامپیوتر و یا تلفن همراه ارسال شوند، برای جلب اعتماد شما جهت افشای اطلاعات مالی طراحی شده اند و یا اینکه افراد را تشویق کنند از وب سایتی بازدید کنند که بتوانند در آن جا اطلاعات فرد را جمع آوری کنند. اگر شما به صحت و اعتبار هر پیامی شک کردید قبل از انجام هر عملی با منبع و ارسال کننده آن تماس بگیرید و صحت و درستی آن را با دقت بررسی نمایید.
 
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/3089
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی