تاريخ:شانزدهم آذر 1398 ساعت 08:02
کد : 30750

ظهور دوباره شرکت های هرمی با مجوز موسسه بازاریابی شبکه ای!

ظهور دوباره شرکت های هرمی با مجوز موسسه بازاریابی شبکه ای!
شرکت های هرمی بعد از چندین سال، هم اکنون با مجوز شرکت های بازاریابی شبکه ای و بدون نظارت فعالیت خود را مجدد آغاز کردند.
به گزارش ایران هشدار، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان به اسم حمایت از کالا و تولید محصولات ایرانی اجناس خود را ۲ برابر قیمت می فروشند. وعده های بیشمارشان از پولداری هوش را از سر آدم می برد، داشتن خودرو، خانه و ویلای لاکچری آرزوی هر کسی است و دوست دارد در زندگی به آن دست یابد، اما گاهی دست یافتن به این آرزوها به قیمت تمام شدن تمام سرمایه ختم می شود.
 
افراد زیادی از جمله دانشجویان و کسانی که تمکن مالی خوبی ندارند، به دنبال کسب درآمد به شرکت های هرمی روی می آورند؛ ۲۰ سالی است که از تاسیس اولین شرکت هرمی در ایران می گذرد، شرکت هایی که در ابتدا با تاسیس آن مخالف های زیادی شد، چرا که افراد بسیاری سرمایه های خود را در این راه از دست دادند.
 
پس از آن فعالیت در این شرکت ها غیر قانونی طلقی شد، اما همچنان به روش های مختلفی کار خود را ادامه می دهند. خریدن محصولات ایرانی و کمک به رونق اقتصادی کشور از تبلیغات آنهاست، اما در فروش این کالاها، نه تنها قیمت  محصول کم نیست بلکه سود ۲ برابری می گیرند.
 
در این بین افرادی که در راس کار هستند، سود بسیاری خواهند برد و زمانی که به مال و اموال بسیاری برسند و پس از غارت اموال عمومی از کشور فراری می شوند.
 
با یک نگاه سطحی و کوتاه به عملکرد تیمی همه شرکت‌ها تنها چیزی که به وضوح دیده می شود، قانون گریزی و قانون شکنی است اما سوالی که اکنون پیش می آید، چرا از اشتغال این چنین مشاغل جلوگیری به عمل نمی آید و روز به روز کارشان به شکل های مختلفی وسعت می یابد؟، علاوه بر این نحوه نظارت بر کار این مشاغل به چه معنا تعریف می شود؟،  آیا باید منتظر شکایات و در واقع وقوع جرم بنشینیم و بعد توسط دستگاه قضا منتظر رسیدگی باشیم؟، دستگاه اجرایی فقط وظیفه صدور مجوز دارد، پس در نظارت چرا کوتاهی می کند؟
 
بیشتر بخوانید: وقتی بیت کوین، تداعی گر شرکت‌های هرمی می‌شود/ افزایش کاذب بیت کوین بدون پشتوانه واقعی!
 
 قانونی یا غیر قانونی بودن فعالیت این شرکت ها را از مسئولین پیگیری کردیم، که در این خصوص سعید زندی رئیس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: شرکت های هرمی در کشور فعالیت نمی کنند و تمام آنها جمع شده اند. هم اکنون برخی از شرکت های بازاریابی شبکه ای با مجوز فعالیت می کنند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد؛
 
اما پیرو این موضوع، تعدادی از مالباختگان این شرکت ها با  باشگاه خبرنگاران جوان تماس گرفتند و درخواست پیگیری کردند، چرا که هنوز برخی از آنها به صورت غیر قانونی مشغول فعالیت هستند و هیچ نظارتی بر کار آنها وجود ندارد.
 
یکی از مالباختگان در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: پس از اتمام دوران دانشجویی به دنبال کسب درآمد، به پیشنهاد یکی از دوستانم عضو این شرکت شدم. برای عضو شدن در این شرکت نیاز بود یکی از محصولات آنها که صنایع دستی کشور بود را به مبلغ ۲ میلیون تومان بخرم و دیگر نیاز به سرمایه گذاری دیگری نداشت.
 
او بیان کرد: پس از این پیشنهاد این کالا را خریداری کردم و در آن شرکت عضو شدم. سپس نیاز بود ۲ نفر دیگر را به این شرکت معرفی کنم تا زنجیره فعالیتم افزایش یابد. پس از اینکه مدتی از فعالیتم در این شرکت گذشت و تبلیغات زیادی برای آنها انجام دادم گفتند دیگر نیاز نیست ادامه دهی و از شرکت اخراجم کردند.
 
این مالباخته گفت: مشکلی که برایم پیش آمد این بود، افرادی که به این شرکت معرفی کردم از آشنایانم بود و آنها نیز ضرر کردند. یکی از اقوام به دلیل اینکه مجبور بود این کالا را بخرد، وام گرفته بود و هنوز قسط این کالا را پرداخت می کند در صورتی که هیچ درآمدی نداشت.
بیکاری، عاملی در افزایش شرکت های هرمی
احمد جانجان کارشناس مسائل اقتصادی در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: بستر شکل گیری  شرکت‌های هرمی در کشور‌هایی است که یا با کاهش آمار اشتغال یا افزایش نرخ تورم مواجه هستند و در اثر کاهش درآمد به این مشاغل رو می‌آورند.
 
او بیان کرد: این شرکت‌ها تبلیغات بسیار گسترده‌ای می‌کنند تحت این عنوان که اگر در این شرکت فعالیت کنید، سود خیلی بالایی خواهید داشت. روشی که وجود دارد به آن پونزی می‌گویند بدین معنا سودی که به افراد پرداخت می‌شود از محل اصل پول نفرات بعدی است.
 
این کارشناس مسائل اقتصادی افزود: این شرکت‌ها به صورت هرمی اقدام به فعالیت می‌کنند. بدین معنا که یک نفر وارد این شرکت می‌شود و باید ۲ نفر را به عنوان زیرشاخه یا دست چپ و راست به شرکت معرفی کند، آن فرد زمانی به سوددهی میرسد که آن ۲ نفر معرفی شده، ۲ نفر دیگر را معرفی کنند.
 
جانجان ادامه داد: سودی که پرداخت می‌شود حاصل از مبالغ واریز شده ورودی هاست؛ در این بین افرادی که در راس هرم هستند به مبالغ زیادی دست یافته اند.
 
او تشریح کرد: در ابتدای کار، به دلیل اینکه سود دریافتی زیاد است افراد اشتیاق زیادی به ادامه فعالیت دارند و اصولا مبالغ به صورت هفتگی به حساب‌ها واریز می‌شود؛ اما تا این لحظه مشکلی وجود ندارد چرا که افرادی که در راس هرم هستند به درآمد بالایی دست می‌یابند.
 
این کارشناس مسائل اقتصادی بیان کرد: افراد شرکت کننده در این شرکت‌ها اقوام و دوستان هستند و به دلیل اعتماد به یکدیگر در این شرکت‌ها عضو می‌شوند. مشکلی که به وجود می‌آید اصولا راس هرم به دلیل اینکه به مبالغ زیادی دست یافته است، اموال و دارایی‌های زیرشاخه‌ها را به دست آورده و از کشور فرار می‌کنند و دست افراد دیگر به آن‌ها نمی‌رسد.
جانجان تشریح کرد: در این بین افرادی که در این شرکت‌ها عضو شده اند دچار مشکلات اقتصادی و اجتماعی زیادی می‌شوند و باعث بروز ضربه‌های اقتصادی می‌شوند.
 
او تشریح کرد: مشکل پیش رو عدم نظارت بر کار این دسته از مشاغل است و آن‌ها بدون هیچ مجوزی و غیر قانونی فعالیت می‌کنند. با اینکه ۲۰ سال از راه اندازی این مشاغل می‌گذرد، اما همچنان اقدامی در جلوگیری از این کار‌ها نمی‌شود و روز به روز افرد ناآگاه فعالیت می‌کنند.
 
این کارشناس مسائل اقتصادی گفت: نحوه کلاهبرداری این شرکت‌ها متفاوت است و برخی به بهانه فروش محصولات ایرانی فعالیت می‌کنند. سرمایه افراد در این بین محکوم به نابودی می‌شود و خسارت جبران ناپذیری دارد.
 
غیر قانونی بودن فعالیت شرکت های هرمی
محمدرضا محمدی کارشناس مسائل اقتصادی در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره نحوه عملکرد شرکت های هرمی و غیرقانونی بودن فعالیت آنها، گفت: چند سالی است که شرکت های هرمی ایجاد شده است. افراد زیادی به دنبال کسب درآمد میلیونی به سراغ این شرکت ها می روند.
 
او بیان کرد: در ابتدا کار در این شرکت ها راحت است چرا که تنها نیاز است تبلیغات ساده بین اقوام و دوستان انجام دهید. شرکت های هرمی از شما می خواهند با هزینه و زبان خودتان از محصولات شرکت تبلیغ کنید، با این وعده که همه این هزینه ها و تلاش ها در آینده جبران می شود. حال فکر کنید، یک نفر بعد از یک ماه به هر دلیلی پشیمان شود، کلی تبلیغ برای شرکت کرده و هیچ مزدی دریافت نکرده است.
 
محمدی ادامه داد: شرکت های هرمی چندین نفر را به عنوان فرد پولدار شده معرفی می کنند و از مردم می خواهند تلاش کنند تا مثل آنها شوند. در شرکت های هرمی هیچگونه قرارداد واضح و طرف قرارداد حقیقی وجود ندارد، ثبت نام رایگان و کاملا یک طرفه و به نفع آن شرکت است.
 
این کارشناس مسایل اقتصادی تشریح کرد: اکثر افرادی که گول شرکت های هرمی را می خورند و جذب می شوند، حداکثر بعد از یک ماه از آن خارج می شوند اما جالب است بدانید در این یک ماه بدون دریافت هیچ مزدی از طرف شرکت و با هزینه شخصی از محصولات شرکت تبلیغ می کنند.
او با بیان اینکه افرادی که در این شرکت ها مشغول فعالیت هستند، مدرک و قراردادی ندارد ،گفت: فرض کنید ۲ سال برای یک شرکت هرمی کار کنید؛ درست زمانی که قرار است شرکت به شما پول کلان بدهد، شما را از سایت حذف می کند ولی زیرمجموعه های شما را که خودشان ثبت نام کرده اند و نیازی به شما ندارند را نگه می دارند، در این بین به دلیل اینکه مدرک و قرار داد روشنی وجود ندارد حق فرد پایمال می شود.
 
محمدی تصریح کرد: این دسته از شرکت ها به این دلیل می خواهند که اقوام و دوستان را به این شرکت معرفی کنید تا در آینده اگر مشکلی به وجود آمد به دلیل حفظ آبرو نتوانید شکایت کنید. این شرکت ها قبل از اینکه بتوانند به وعده های خود عمل کنند توسط خودشان جمع  و از کشور فراری می شوند.

 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/30750
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 
علی گنج خانی
 
تاريخ: شانزدهم آذر 1398 ساعت 09:30
 
توضيحات: با سلام لطفا این شرکت ها رو با ذکر نام معرفی کنید که هموطنان دچار این مشکلات نشند.
qqqq

حسن
 
تاريخ: بيست و يکم آذر 1398 ساعت 10:50
 
توضيحات: سلام- شما شفاف سازی کنید و اسم شرکت هارو بگید- خیلی هم زیاد شدن هم از نظر تعداد شرکت ها هم جمعیتی . شما اگر خود را مرجع اطلاع رسانی میدانی اسم شرکت هارو ببرید که مردم آگاه باشن هر چند که تو این دوسال هیچ برخوردی باهاشون نشده که چندحالت داره 1- یا قوانین ما ایراد داره که بهشون مجوز نمیده 2- قانون گزار به طرح های درامدی و نحوه ی کار کردن در سیستم های شبکه ای هیچگونه آگاهی نداره 3- حق با اون هاست که دارن کار میکنن با توجه به گرون بودن الکی جنس در ام ال ام که یجوری خودش ضرر میزنه به مردم 4-رانت بازی ها در سطح کلان پشت این قضیه هستش
qqqq

فرجی
 
تاريخ: بيست و يکم آذر 1398 ساعت 12:06
 
توضيحات: با سلام پس چرا برخورد قانونی باهاشون نمیشه و چرا صنعت و معدن بهشون مجوز میده و هزاران چرای دیگر .....
qqqq


سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی