تاريخ:بيست و پنجم آبان 1398 ساعت 11:44
کد : 30706

حقایق پشت پرده کلاهبرداری به نام unique finance

حقایق پشت پرده کلاهبرداری به نام unique finance
با توجه به علاقه ی قشر جوان و دانشجو به یک شبه پولدار شدن به قصد آگاهی و جلوگیری از ضرر قربانیان احتمالی مدارک لازم برای اثبات کلاهبردار بودن این اشخاص مورد بررسی قرار گرفته است.
به گزارش ایران هشدار، به نقل از ویرگول با توجه به علاقه‌ی قشر جوان و دانشجو به یک شبه پولدار شدن به قصد آگاهی و جلوگیری از ضرر قربانیان احتمالی مدارک لازم برای اثبات کلاهبردار بودن این اشخاص مورد بررسی قرار گرفته است.
 
ادعای کلاهبرداران این است که شرکتی بین المللی که در بورس وال استریت فعالیت می‌کند با استفاده از یک بات برای پیش بینی قیمت سهام می‌تواند سود تضمین شده‌ی ۳ درصد در ماه را برای سرمایه گذاران خود تضمین کند. همچنین فرد می‌تواند با استفاده از جذب زیرگروه به صورت شبکه ای درصدی مازاد بر سود اصلی دریافت کند. استفاده از بات صرفا بعد از سرمایه گذاری حداقل ۱۰۰۰ دلار ممکن است و این قرار داد تا ۶ ماه غیر قابل فسق و در نهایت بعد از آن تا دوسال با تفریق سود از اصل پول قابل فسخ است.
 
پس از جستجوی اولیه‌ی نام این شرکت به سایت زیر برخوردخواهیم کرد.
https://unique.finance/
 
این شرکت ثبت شده در سوییس در بازار سهام و بورس فعالیت دارد و طبق ادعای خود، با گرد هم آوردن متخصصان و اقتصاد دانان به تحلیل بازار بورس می‌پردازد و به خریداران مشاوره می‌دهد. همچنین دوره های‌ آموزشی بورس برگزار می‌کند. اما جالب این که اولا این شرکت به هیچ وجه ادعایی مبنی بر در اختیار داشتن الگوریتم های خودکار برای تحلیل بورس ندارد و هیچ کدام از پلن های مالی بازاریابی شبکه ای در آن یافت نمی‌شود. کلاهبرداران با استفاده از نام این شرکت که اتفاقا در لیست اخطاریه ی finma نیز می‌باشد (که در آدرس زیر قابل رویت است)اقدام به کلاهبرداری می‌کنند. https://www.finma.ch/en/finma-public/warning-list/unique-finance/
 
 
پس از آن که آدرس شرکت ثبت شده از یکی از پرزنتر ها خواسته شد، اسکرین شاتی ارسال کرد که آدرس زیر را برای مکان شرکت اعلام می‌کند.
 
    75 Myddleton Rd, Wood Green, London N22 8LZ, UK 
 
 
با سرچ این آدرس در گوگل متوجه خواهیم شد این مکان وجود دارد! اما آن چه که ادعا می‌شود نیست. تصویری که خود صاحب شرکت به گوگل آپلود کرده است تصویر زیر است:
 
 
این تصویر به گونه ای شرکت را نشان می‌دهد که گویی با سر در یک شرکت چند بیلیون دلاری مواجه هستیم. با استفاده از street view گوگل عکس واقعی مکان بدین صورت است:
 
 
با استفاده از ابزار اندازه گیری مساحت گوگل مشخص شد که مساحت این شرکت معتبر، برابر ۱۸ متر مربع است! دفاعی که از طرف پرزنتر ارایه شد این بود که این ساختمان تنها یک شعبه از شعبات این شرکت می‌باشد. اما در بررسی دیتابیس شرکت های ثبت شده در بریتانیا مشخص شد، این شرکت تنها یک شعبه دارد که همان آدرس اسکرین شات است.
 
 
نکته‌ی جالبتر این که ارزش کل این شرکت مبلغ ۷۰۰۰ پوندمی‌باشد! و شرکت در دو سال گذشته ضرر ده بوده است.
 
 
این شرکت همچنین هیچ کارمندی ندارد و تنها مدیر عامل آن کارمند آن است!
 
برآیند تمام این مدارک  نشان می‌دهد که اعتماد کردن به کلاهبرداران صرفا از دست دادن سرمایه و انرژی است. قبل از سرمایه گذاری در هر مسیری ابتدا تحقیقات لازم و کافی را انجام دهید و از معتبر بودن افرادی که با آن ها کار می کنید، اطمینان حاصل کنید.
 
 
سخن آخر آنکه سود تضمین شده در بازار های آشوب زده مانند بورس، ارز، طلا و... و عدم شراکت سرمایه گذار در ضرر تنها یک معنا دارد، و معنای آن کلاهبرداری است!
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/30706
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی