تاريخ:دهم تير 1398 ساعت 15:23
کد : 30363

آغاز دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان شرکت نادین فرتاک پارسیان!!

آغاز دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان شرکت نادین فرتاک پارسیان!!
اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده گریس بند نادین فرتاک پارسیان و اتهامات ۱۰ نفر از متهمان اقتصادی در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
اختصاصی ایران هشدار- مریم هاشمی به همراه شبکه ۱۰ نفره خانوادگی با تأسیس شرکت نادین فرتاک پارسیان،  به بهانه صادرات و واردات، شیرینی، سرامیک، میگو، گندم، خاویار زعفران وکالا‌های ضروری از کشور‌های عراق، چین، قرقیزستان و چند کشور دیگر، اقدام به جذب سرمایه از ۸ هزار نفر با سودهای بالا در قالب عقد مضاربه می نموده که با ناتوانی از بازپرداخت سود مورد شکایت سپرده گذاران قرار گرفته است.
نامبرده دارای دفاتر غیررسمی در برخی شهرها از جمله تهران و مشهد بوده که وظیفه جذب نقدینگی را بر عهده داشته اند. وی علاوه بر جذب میلیاردی سپرده افراد در قالب قراردادهای صادرات گندم و خاویار و مواد پتروشیمی، عملیات بانکی خارج از نظام بانکی با پرداخت  سود۲۰۰ تا ۲۵۰ و ۳۰۰ درصد داشته است. 
افرادی از قبیل محمد هاشمی، حسن هاشمی، علی هاشمی، محمدجواد هاشمی، یاسر عزیزی و محمودی از همکاران اصلی مریم هاشمی در جذب سرمایه بوده اند. تبلیغات متهمان از طریق ارسال پیامک بوده است و با طراحی سناریوهای مختلف همانند بلوکه شدن پول در خارج یا با مطرح کردن اینکه به دلیل تحریم‌های جدید نمی‌توانند پول را وارد کشور کنند از ارائه مبالغ و سود به سپرده گذاران اجتناب  و با شکایت سپرده گذاران با شایعه بیماری و سکته اقدام به مظلوم نمایی نموده اند.
مریم هاشمی با اعلام سود‌های کلان و بیمه بودن سپرده سپرده گذاران، جایگاه امن واهی را برای سپرده گذاران ترسیم کرده است و وجوه تحصیلی را صرف اموری کرده که موجب تضییع حقوق سپرده گذاران و حیف و میل آن شده است.
وی همچنین  در ادعایی دارا بودن مجوز از بانک مرکزی را اعلام نموده  که تحقیقات قضایی حکایت از کذب بودن آن دارد.
جلسه دوم رسیدگی به پرونده متهمان، به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور، تحصیل مال به روش نامشروع و پولشویی امروز مورخ 10 تیرماه در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار خواهد شد.
 
 
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/30363
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی