تاريخ:نوزدهم مرداد 1394 ساعت 16:13
کد : 3010

اسکیمرها، سارقان نامرئی اطلاعات

اسکیمرها، سارقان نامرئی اطلاعات
یکی از جرایم جدیدی که در حال حاضر در حوزه تجارت الکترونیک به شدت در حال گسترش است، کپی کردن غیر قانونی داده های نوار مغناطیسی کارت های بانکی روی یک کارت دیگر است.به این عمل مجرمانه اصطلاحا card skiming گفته می شود.
ایران هشدار- یکی از جرایم جدیدی که در حال حاضر در حوزه تجارت الکترونیک به شدت در حال گسترش است، کپی کردن غیر قانونی داده های نوار مغناطیسی کارت های بانکی روی یک کارت دیگر است. این عمل مجرمانه که اصطلاحاً به آن card skiming گفته می شود شیوه ای است که کلاهبرداران با کپی کردن اطلاعات کارتی افراد که به دستگاه های خود پرداز  (ATM)مراجعه می کنند اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب بانکی افراد می کنند.
متأسفانه این دستگاه ها به قدری ماهرانه روی دستگاه خود پرداز نصب می شود که امکان تشخیص آن برای افراد عادی وجد ندارد. به همین خاطر بانک مرکزی طی بخشنامه ای تمامی بانک ها رو موظف به نصب آنتی اسکیمر (anti skimmer) بر روی دستگاه خود پرداز نموده است. شایان ذکر است در همین راستا اگر مشتری بابت استفاده از دستگاه عابر بانک به دلیل نداشتن آنتی اسکیمر متضرر شود بانک مکلف است آن راجبران کند.
چگونه گرفتار کلاهبرداری از طریق اسکیمر ها نشویم ؟

 

(خودپرداز مجهز به آنتی اسکیمر)

• از خدمات بانک هایی استفاده کنیم که دستگاه آنتی اسکیمر را بر روی دستگاه های خود پرداز نصب نموده اند.
• اگر در حین استفاده از دستگاه خود پرداز بدون اینکه رمز را اشتباه وارد کنید دستگاه کارت شما را بلعید محل را ترک نکنید و با شماره های خدمات رسانی بانک مربوطه تماس برقرار کنید.
• اگر در هنگام مراجعه به دستگاه خوپرداز متوجه تغییر ظاهری در شکل آن شدید از آن دستگاه استفاده نکنید زیرا دستگاه های خود پرداز معمولا به شکل یکسانی طراحی شده اند.
• درخواست ارسال پيامك در انجام تراكنش ها و ورود به خدمات غيرحضوري مانند اينترنت بانك، تلفن بانك و ... باعث آگاهي مشتري از سوء استفاده احتمالي وجلوگيري از سوء استفاده بيشتر است. به محض دريافت چنين پيامكي در صورتي كه خودتان تراكنشي انجام نداده ايد، نسبت به تعويض رمز خود اقدام نماييد.


http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/3010
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی