تاريخ:دوم دی 1397 ساعت 15:43
کد : 29962

کلاهبرداران در کمین نیازمندان وام

کلاهبرداران در کمین نیازمندان وام
تبلیغات منتشر شده در فضای مجازی با مضمون خرید و فروش وام دامی از سوی کلاهبرداران است.
اختصاصی ایران هشدار- یکی از شگردهای کلاهبرداری سایبری که این روزها  رونق زیادی گرفته، خرید و فروش وام با سوءاستفاده از نام بانک های معتبر است. این کلاهبرداری در پوشش شرکت های جعلی یا همان شرکت های کاغذی که صرفاً  مراحل ثبت یک شرکت را طی کرده و با نیت کلاهبرداری و بدون قصد واقعی برای تجارت به ثبت رسیده اند، در حال انجام است.
 
در این کلاهبرداری با جلب اعتماد مشتریان مبالغی تحت عنوان بیعانه دریافت و پس از اخذ مبلغ، تماس های آنان پاسخ داده نمی شود. همچنین در مواردی با دریافت مدارک مورد نیاز همانند اصل و کپی کارت ملی، شناسنامه و ... اطلاعات مالباختگان یا به فروش گذاشته می شود و یا در اهداف مجرمانه دیگر مورد سوء استفاده می گیرد.
این سودجویان به منظور جذب مخاطب اقدام به تبلیغات گسترده در سایت های تبلیغاتی از قبیل دیوار و شیپور نموده اند. البته قابل ذکر است دامنه تبلیغاتی آن ها محدود به سایت های تبلیغاتی نشده و در شبکه های اجتماعی نظیر تلگرام نیز کانال های متفاوتی راه اندازی نموده اند. 
 
به منظور پیشگیری از گرفتار شدن در دام چنین کلاهبردارانی توجه به چند نکته الزامی است:
 
  • خرید و فروش وام ممنوعیت قانونی دارد و ارائه هرگونه خدمات بانکی صرفاً از طریق سیستم بانکی که تنها مرجع رسمی این گونه خدمات می‌باشد، صورت می گیرد.  در این رابطه هر خدمتی که توسط سایرین در خارج از شبکه بانکی کشور تبلیغ ‌ و ادعای انجام آن اعلام گردد، معتبر نیست.
  • در اختیار قرار دادن اصل یا کپی مدارک شناسایی چه به صورت حضوری و چه از طریق ارسال ایمیل دارای تبعات قانونی است و هر گونه سوء استفاده از این مدارک بر عهده فرد قرار دارد.
  • بانک‌ها هیچگونه تبلیغاتی در فضای مجازی برای فروش وام یا تسهیلات بانکی ندارند. تبلیغات منتشر شده در فضای مجازی و سایت های تبلیغاتی قابل اعتماد نبوده و  از سوی کلاهبرداران صورت می پذیرد.

فراموش نکنید با تهیه وام از مراجع بانکی امکان دریافت حمایت های قانونی را در صورت لزوم خواهید داشت.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/29962
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی