تاريخ:سی ام آبان 1397 ساعت 09:38
کد : 29900

ارزش اقتصاد دیجیتال جنوب شرق آسیا به ۲۴۰ میلیارد دلار می رسد

ارزش اقتصاد دیجیتال جنوب شرق آسیا به ۲۴۰ میلیارد دلار می رسد
کسب و کارهای آنلاینی مانند تاکسی یابی و به اشتراک گذاری خودرو، تجارت الکترونیک، خدمات مسافرت آنلاین، رسانه های آنلاین، تحویل آنلاین غذا و نیز خدمات اشتراک موسیقی و ویدئو از جمله محبوب ترین خدمات اقتصاد دیجیتال هستند که به فعالیت های اقتصادی در جنوب شرق آسیا رونق بخشیده اند.

به گزارش ایران هشدار -  این تحقیق که با همکاری Temasek Holdings صورت گرفته، نشان می دهد مهم ترین عامل رونق اقتصاد دیجیتالی در جنوب شرق آسیا افزایش استفاده از گوشی های هوشمند متصل به اینترنت برای انجام فعالیت های تجاری و به جریان انداختن کسب و کارهای مختلف است. ارتقای زیرساخت های مخابراتی و افزایش سرعت دسترسی به اینترنت نیز در این زمینه موثر است.


بر اساس این بررسی، کسب و کارهای آنلاینی مانند تاکسی یابی و به اشتراک گذاری خودرو، تجارت الکترونیک، خدمات مسافرت آنلاین، رسانه های آنلاین، تحویل آنلاین غذا و نیز خدمات اشتراک موسیقی و ویدئو از جمله محبوب ترین خدمات اقتصاد دیجیتال هستند که به فعالیت های اقتصادی در جنوب شرق آسیا رونق بخشیده اند.

بر همین اساس، ارزش مالی کل اقلام و خدمات به فروش رفته در فضای آنلاین با افزایش ۳۷ درصدی در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال ۲۰۱۷ به ۷۲ میلیارد دلار خواهد رسید. این رقم در سال ۲۰۲۵ به ۱۰۰ میلیارد دلار می رسد که افزایش اعتماد مشتریان عامل اصلی این رشد است.

از جمله شرکت های موفق تجارت الکترونیک در جنوب شرق آسیا می توان به علی بابا، Sea Ltd’s Shopee و Tokopedia در اندونزی اشاره کرد.

بر همین اساس تنها ارزش خدمات تاکسی یابی و به اشتراک گذاری خودرو به صورت آنلاین تا سال ۲۰۲۵ به ۳۰ میلیارد دلار می رسد. اطلاعات و ارقام ذکر شده در این گزارش مربوط به شش کشور اندونزی، مالزی، فیلیپین، سنگاپور، تایلند و ویتنام است.

 

خبرگزاری مهر

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/29900
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی