تاريخ:پنجم آبان 1397 ساعت 08:43
کد : 29855

ادعای فعالیت تک سطحی و انجام فعالیت چندسطحی

ادعای فعالیت تک سطحی و انجام فعالیت چندسطحی
برخی از صاحبان کسب وکار با عنوان پرداخت پورسانت های تک سطحی فعالیت شان را آغاز کرده اند اما درعمل به طور غیرمستقیم در حال پرداخت پورسانت چندسطحی بدون دریافت مجوز قانونی هستند.

به گزارش ایران هشدار - برخی از صاحبان کسب وکار با عنوان پرداخت پورسانت های تک سطحی فعالیت شان را آغاز کرده اند اما درعمل به طور غیرمستقیم در حال پرداخت پورسانت چندسطحی بدون دریافت مجوز قانونی هستند.
بیش از 7 سال از فعالیت قانونی شرکت های بازاریابی شبکه ای در کشور می گذرد و تاکنون 29 شرکت پروانه کسب بازاریابی شبکه ای را دریافت نموده و درحال فعالیت و فروش کالا می باشند. آنچه در این برهه زمانی در مورد شرکت های دارای پروانه می توان به صراحت اعلام کرد این است که با توجه به آیین نامه موضوع ماده87 قانون نظام مهندسی تمامی شرکت ها جهت عرضه کالا در سیستم می بایست نسبت به اخذ پروانه بهره برداری جهت تولید کالا مبادرت نمایند و از طرفی به علت نداشتن امکان  و ظرفیت لازم جهت انجام این مه ، در عمل شاهد غیرفعال بودن بیش از نیمی از این شرکت ها هستیم و تعدادی از آنها در حال فروش و عرضه کالاهای قبلی خود می باشند.
با این مقدمه به سراغ وضعیت تبلیغ  و فعالیت زیر زمینی برخی از صاحبان کسب وکار می رویم که با عنوان پرداخت پورسانت های تک سطحی  فعالیت شان را آغاز کرده اند، اما درعمل به طور غیرمستقیم، آگاهانه و یا ناآگاهانه در حال پرداخت پورسانت چندسطحی بدون دریافت مجوز قانونی هستند.
اکثر شرکت های اشاره شده، در حوزه خدمات و ارائه کارت های تخفیف، فروش پلن های پیامکی، درمانی، بازاریابی خدماتی کالای فروشگاها یا..... فعالیت می نمایند و برخلاف ادعای اولیه آنها مبنی فعالیت تک سطحی، مبادرت  به توضیح پلن درآمدی براساس پرداخت پورسانت در چندین سطح ناشی از فعالیت زیر مجموعه (شبکه ای)  می نمایند.
لازم به یادآوری است که مطابق با بند "ز" قانون الحاقی به قانون اخلالگران در نظام اقتصادی با هرگونه تأسیس، قبول نمایندگی، عضوگیری و ثبت نام در بنگاه، مؤسسه، گروه یا فهرست اسامی با وعده کسب درآمد ناشی از افرایش اعضاء به صورت شبکه ای، خواه از طریق عرضه کالا، خدمات، اجبار به خرید کالا، دریافت حق عضویت و یا شیوه مشابه دیگر، همچنین جلب مشتریان به عنوان بازاریاب یا به هر عنوان دیگر با وعده دریافت کالا و خدمات رایگان یا به قیمتی کمتر از قیمت واقعی و دادن درصد پورسانت یا توزیع جایزه، جرم تلقی شده و مجازات پیش بینی شده برای آن در قانون درنظر گرفته  شده است.
لذا به فعالان این حوزه توصیه می گردد با دقت و آگاهی بیشتری از قوانین در کسب وکار خود فعالیت نموده و پیش از فعالیت، شرایط و ضوابط آن را مورد بررسی قرار دهند تا عدم آگاهی و یا مشاوره های نادرست از برخی لیدرهای با سابقه بازاریابی شبکه ای دچار خسران و ضرر نشوند.
یادآور می شود، بازاریابی تک سطحی روشی از فروش است که در آن تمامی  کمیسیون ها برطبق فروش شخصی بازاریاب پرداخت می شود، در روش تک سطحی بازاریاب توانایی جذب و معرفی بازاریاب دیگر را به عنوان زیر مجموعه ندارد.

 

ام ال ام بوک

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/29855
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی