تاريخ:بيست و دوم مهر 1397 ساعت 12:53
کد : 29813

کلاهبرداری با ترفند مهاجرت

کلاهبرداری با ترفند مهاجرت
فضای مجازی پر شده از سایت هایی که با دریافت مبالغ قابل توجهی پول وعده زندگی رویایی را در آنسوی مرزها می دهند، اما ادعای فوق چیزی جز کلاهبرداری نیست.
اختصاصی ایران هشدار- با گسترش روزافزون شبکه های اجتماعی در فضای مجازی، تبلیغات در این فضا با جامعه آماری بالایی از مخاطب برخوردار است. یکی از حوزه هایی که تبلیغات زیادی در رابطه با آن وجود دارد، اخذ ویزا و اقامت در کشورهای دیگر است.
هر ساله تعداد زیادی از افراد بدون در نظر گرفتن آثار مختلف مهاجرت از قبیل از دست دادن اقوام، دوستان و محدویت های زبانی، تصمیم به ترک وطن خود  گرفته و  با تعجیل و بدون تحقیق در صدد فراهم کردن شرایط آن برمی آیند. این افراد با جستجو در فضای مجازی  با سایت ها و کانال هایی مواجه می شوند که وعده اخذ ویزا و اقامت در کشورهای اروپایی را با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان ممکن داده اند.
قربانیان با مشاهده تبلیغات فوق فریب وعده ها و چرب زبانی های این به اصطلاح نمایندگان مهاجرت را  خورده و سرمایه زندگی شان را در اختیار آن ها قرار می دهند.
 در حوزه  امور مهاجرتی، کلاهبرداری در اشکال مختلفی صورت می گیرد. در سراسر دنیا و به ویژه در کشور ما وب سایت ها، صفحات و شبکه های  اجتماعی پر است از تبلیغات فریبنده با  پیشنهاد اخذ  ویزا و اقامت به همراه شغل مناسب با درآمد هزاران دلاری در ماه و مسکن که هدفی جز کلاهبرداری پشت پرده آن وجود ندارد. این کلاهبرداران در مواردی نامه هایی را به افراد نشان می دهندکه با مهارت زیادی جعل و در آن قید شده که از طرف دولت محل مهاجرت، دارای نمایندگی هستند.
ضمانت اخذ ویزا، تسریع انجام فرآیند های آن و یا جلو انداختن نوبت متقاضیان مهاجرت، از جمله تبلیغات واهی این کلاهبرداران می باشند.
فضای مجازی پر است از موارد اینچنینی که خانواده ها ی زیادی را در مسیر مهاجرت با اولین و بزرگترین شکستشان روبه رو کرده است. افرادی که برای اخد ویزا و اقامت کل زندگی شان را فروخته اند و به شیادان سپرده اند یا خانواده هایی که برای مهاجرت فرزندانشان وام گرفته و به این کلاهبرداران پرداخته کرده اند؛ در این انبوه مهاجرت ها مراقب کلاهبرداران کهنه کاری که کمین کرده اند تا از نادانی افراد استفاده کنند، باشیم.
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/29813
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی