تاريخ:بيست و ششم شهريور 1397 ساعت 08:05
کد : 29760

بازارهای میلیارد دلاری فروش مستقیم (بخش دوم)

بازارهای میلیارد دلاری فروش مستقیم (بخش دوم)
تغییراتی طی 7 سال گذشته در حال رخ دادن است، به گونه ای که بازارهای توسعه یافته با 66.2 درصد از سهم فروش در سال 2010، جای خود را به بازارهای نوظهور با ثبت رشد پایدار داده اند.

به گزارش ایران هشدار - در ادامه بخش اول مقاله، در این قسمت به بررسی میزان رشد فروش مستقیم در سراسر جهان و نقش انجمن های فروش مستقیم در این رشد می پردازیم.

حرکت بازار به سمت اشتراک گذاری

از آنجایی که فروش مستقیم کماکان فرصت هایی را برای افراد در هر دو بازار توسعه یافته و در حال توسعه در سراسر جهان ارائه می دهد، تغییراتی طی 7 سال گذشته در حال رخ دادن است، به گونه ای که بازارهای توسعه یافته با 66.2 درصد از سهم فروش در سال 2010، جای خود را به بازارهای نوظهور با ثبت رشد پایدار داده اند. امروز سهم 42.3 درصد از فروش جهانی اختصاص به بازارهای نوظهور داشته و محتمل است که مسیر رشد صعودی بازارهای نوظهور به زودی از بازارهای توسعه یافته پیشی خواهند گرفت و به میزان 56.7 درصد از کل فروش جهانی خواهند رسید.

در این رابطه، مدیر اجرایی WFDSA می گوید: " وقتی به کل دنیا نگاه می کنید شاهد رشد اقتصاد مشارکتی هستید و مردم بیشتر و بیشتر سعی می کنند تا کارآفرین مستقل باشند و این فرصتی است که فروش مستقیم به آنها داده است" .

داده های آماری نشان می دهد که مردم در بازارهای جهانی نوظهور(در حال توسعه) به طور فزاینده ای گرایش به سمت فروش مستقیم پیدا کرده اند ( این رقم به بیش از 10 درصد رشد برای این کشورها در 8 سال گذشته رسیده است) و همه اینها عجیب نیست؛ چرا که نیاز به افزایش حقوق و درآمد اضافی همیشه وجود داشته است و هر روز محصولات نیز با کیفیت بالاتری ارائه می شود و ما قطعا شاهد رقابت زیادی خواهیم بود.

برای شرکت ها ضرورت دارد که تمام تکنولوژی های مدرن را برای ارائه تجارت خود و هدایت مردم به آن جهت به کار گیرند؛ چرا که بیش از 80 درصد مردم در سراسر جهان ساکن در بازارهای نوظهور بوده و پتانسیل فروش مستقیم در بازارهای نوظهور برای کسانی که به دنبال فرصتی هستند، فراهم است.

فروش مستقیم در اکثر کشورها وجود دارد و هنوز از بسیاری از فرصت ها استفاده نشده است، مانند مناطق با پتانسیل بالا در شمال آفریقا و خاور میانه (MENA).

در واقع رشد فروش مستقیم بستگی به شرکت ها دارد که توانایی سازگاری با تکنولوژی و به دست آوردن سهم بازار از خرده فروشی های سنتی را داشته باشند. در جهان امروز، مشتری می تواند هر چیزی را از هر جایی و در هر زمانی خریداری کند و کافی است شرکت ها مورد متفاوتی را پیشنهاد دهند، در واقع فروش مستقیم یک بازار چند کاناله (omni channel) است که می تواند خرده فروشی سنتی را نیز در خود جای دهد.

اما تکنولوژی تنها یک جزء مهم است. انجمن فروش مستقیم که در 62 کشور جهان فعالیت می کند، می گوید: " ما با دولت ها، گروه های مصرف کننده، دانشگاه ها و دیگر ذینفعان خارجی همکاری می کنیم تا فرصت هایی را که این صنعت برای ارائه، اصلاح یا ارتقای قوانین مطلوب برای شرکت ها در نظر گرفته، ارتقا دهیم."

انجمن فروش مستقیم آفریقای جنوبی در همکاری با دیگر مناطق آفریقا که در این انجمن عضو نیستند، در رشد بازارهای نوظهور در این منطقه سهم مؤثری داشته است به گونه ای که بر اساس گزارشات، 883 میلیون دلار خرده فروشی در سال 2017 را ثبت کرده است.

مناطق عضو MENE نیز جزء بازارهای نوظهور در این صنعت به شمار می روند و امارات از کشورهای مطرح در این نواحی است.

به طور کلی در این منطقه در سال 2017 خرده فروشی 237 میلیون دلار برآورده شده که نسبت به سال گذشته 6.7 درصد رشد داشته است.

در بخش سوم این مطلب به توضیحات آماری منطقه ای در سال 2017 خواهیم پرداخت.

ام ال ام بوک

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/29760
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی