تاريخ:هجدهم شهريور 1397 ساعت 13:54
کد : 29744

شرکت غیر مجاز بریتانیایی عامل جذب سرمایه گذاران آسیایی شد

شرکت غیر مجاز بریتانیایی عامل جذب سرمایه گذاران آسیایی شد
Financial.org در فهرست عمومی در دسترس شرکت های مجاز و تنظیم شده توسط رگولاتورهای مالی بریتانیا، اداره مجوزهای مالی (FCA) برای خرید و فروش سهام یا سهام مشتریان قرار ندارد.

اختصاصی ایران هشدار - به تازگی شرکتی با ادعای داشتن رسالت آموزشی اقدام به جذب سرمایه و کلاهبرداری در حجم وسیعی نموده است. این شرکت که به عنوان کارتل بزرگ کلاهبرداری شرق از آن نام برده می شود در واقع شرکت تجاری به نام financial.org است که با نام کمپانی MYTHEN LTD در لندن به ثبت رسیده است. این شرکت دارای  دفتر پوششی در عجمان و فجیره است.
این کمپانی در وب سایت خود مدعی آموزش و حقوق بشر در آفریقاست و خود را به عنوان یک بنیاد آموزشی معرفی می کند، در صورتی که هیچ لایسنس آموزشی ندارد.
خبرگزاری رویترز در دبی گزارش داد که به گفته 17 نفر از سرمایه گذاران، شرکتی به نام financial.org که یک شرکت انگلیسی است و خود را به عنوان یک کسب و کار آموزشی معرفی می کند، از یک تیم فرمول 1 حمایت می کند و مدیریت صدها هزار دلار را برای سرمایه گذاران آسیایی انجام می دهد اگر چه هیچ مجوزی برای انجام تراکنش های مالی ندارد.
17 نفر از چین، اندونزی، مالزی،سنگاپور، تایلند و ویتنام و امارات به رویترز اعلام کردند که هر کدام بین 3000 تا 400000 دلار در financial.org سرمایه گذاری کرده اند.
اکثریت افراد می گفتند که سرمایه آنها در بازار سهام blue chip آمریکا سرمایه گذاری شده بود و آنها از آن سود بردند اما رویترز قادر به شناسایی و تایید این نبود که این تراکنش ها در چه جایی ثبت شده است.
Financial.org در فهرست عمومی در دسترس شرکت های مجاز و تنظیم شده توسط رگولاتورهای مالی بریتانیا، اداره مجوزهای مالی (FCA) برای خرید و فروش سهام یا سهام مشتریان قرار ندارد. ارائه سرویس های سرمایه گذاری بدون مجوز رگولاتوری و قانونی در انگلستان یک حرکت مجرمانه تلقی می شود.
Financial.org که یک دفتر در canary wharf در لندن دارد از ارائه توضیحات در مورد فعالیتش به عنوان شرکت سرمایه گذاری سر باز زد.
این شرکت دو سال پیش خود را به عنوان شرکت رسمی بریتانیایی که یک کسب و کار املاک و مستغلات است، ثبت کرد.
ثبت شرکت های انگلستان (companies House) بیان کرد که در حال آماده سازی برای برخورد با این شرکت در 23 ژانویه است زیرا هرگز اکانتی از این شرکت ثبت نشده است.
اگر یک شرکت مورد برخورد قرار گیرد، نمیتواند به خرید و فروش قانونی ادامه دهد و تمام دارایی های آن به دولت منتقل می شود.
شرکت های ثبت شده انگلیسی اگر می خواهند در اوراق بهادار مانند سهام و سهام مشتریان حتی برای سرمایه گذاری در خارج از بریتانیا فعالیت کنند، می بایست توسط قانون و مجوز FCA حرکت کنند.
تحت قوانین FCA این موارد به هر دو طرف سرمایه گذاری که شامل مشتری و نمایندگان شرکت ها هستند از جمله بروکرهایی که ترتیب انجام سرمایه گذاری را می دهند، مربوط می شود.
FCA تصمیم گرفت تا نظر خود را در مورد فعالیت غیر قانونی FINANCIAL.ORG ارائه دهد.
این رگولاتور قبلا در مورد خطرات سرمایه گذاری در شرکت هایی که مجوز ندارند و هیچ نظارت مستقلی در مورد کسب و کار آنها وجود ندارد، هشدار داده بود.
FCA اعلام کرد که گزارش هایی از بیش از 800 پرونده کسب و کارهای فاقد مجوز در سال مالی گذشته دریافت کرده است.
FINANCIAL.ORG در صفحه رسمی وب سایت خود نوشته است که این یک پلتفرم آموزشی است که دانش و مهارت های مالی را برای شما فراهم می کند. ما با اوراق بهادار کار نمی کنیم و مزایای مالی را از محصولات مالی و سرویس های فراهم کننده مالی دریافت می کنیم.
با این حال، در جایی دیگر در سایت خود بیان کرده که :"به اعضا کمک می کند تا سرمایه گذاری خود را مدیریت و نظارت کند" و با ارائه خدمات دلالی به سرمایه گذاران کمک می کند.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/29744
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی