تاريخ:هفدهم شهريور 1397 ساعت 10:25
کد : 29736

مراقب کلاهبرداران کاریابی خارجی درفضای مجازی باشید!!

مراقب کلاهبرداران کاریابی خارجی درفضای مجازی باشید!!
شرکت های کاریابی مجازی به بهانه اشتغال در کشورهای خارجی، جوانان جویای کار را طعمه قرار داده اند.

اختصاصی ایران هشدار- با افزایش مشکلات اشتغال در جامعه، موجی از سوءاستفاده­ های مالی و اخلاقی توسط شرکت­ های کاریابی مجازی از افراد جویای کار به راه افتاده است و آمار کلاهبرداری و سوءاستفاده از این افراد به ویژه جوانان متقاضی اشتغال درحال افزایش است.

نحوه فعالیت این گونه شرکت­ ها به این صورت است که ابتدا در شبکه­ های اجتماعی از قبیل اینستاگرام و تلگرام به تبلیغات دروغین در رابطه با اعزام نیروی کار به شهرهای استانبول و آنکارای ترکیه با حقوق مناسب و فراهم کردن شرایط زندگی ایده ­آل می پردازند و طعمه‌های خود را مورد شناسایی قرار می دهند.

عوامل شرکت در تبلیغات خود ادعا می‌کنند که پس از اعزام به ترکیه، پیش‌بینی‌های لازم درخصوص محل مناسب زندگی و دیگر اقدامات رفاهی آنها از سوی کارفرمایان انجام خواهد شد و به آن­ها وعده دریافت ویزای کار داده می شود. در ادعایی دیگر علاوه بر ذکر درآمد ماهیانه، وعده پرداخت حقوق به صورت لیر و دلار داده می شود که خود یکی از عوامل وسوسه­ انگیز در ترغیب افراد است. پس از اعلام آمادگی توسط فرد، برای انجام کلیه امور تحت ­عنوان کارگزینی از آنها مبالغی دریافت می­ شود که این مبلغ بر طبق قرارداد منعقد­شده با کار فرمای خارجی به­ عنوان پورسانت برای پذیرش افراد معرفی شده توسط فرد، پرداخت می­ شود.

افراد پس از اعزام به خارج از کشور با شرایط سخت کاری، محل زندگی نامناسب، حقوق ناچیز و حتی عدم­ پرداخت حقوق مواجه می­ شوند، اما به دلیل نداشتن ویزای کاری به­ هنگام شکایت از شرایط نامناسب­ شان با اخراج از طرف کارفرما مواجه می شوند،  در واقع اقدام صورت­ گرفته ترفندی برای کلاهبرداری از این افراد است.

به منظور پیشگیری از وقوع این گونه کلاهبرداری ها  افراد جویای کار می بایست تنها از طریق مؤسسات کاریابی که به صورت رسمی به ثبت رسیده ­اند، اقدام نمایند تا در دام  سودجویان گرفتار نشوند.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/29736
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی