تاريخ:ششم مرداد 1397 ساعت 14:41
کد : 29661

بهترین شرکت بازاریابی شبکه ای کدام است؟ (بخش دوم)

بهترین شرکت بازاریابی شبکه ای کدام است؟ (بخش دوم)
کوین تامپسون (kevin Thompson) یکی از بهترین وکلای ایالات متحده است که به بررسی بازاریابی شبکه ای پرداخته است و نه مورد از عواملی که نشان از شرکت بازاریابی مناسب است را این گونه شرح می دهد.

به گزارش ایران هشدار - کوین تامپسون (kevin Thompson) یکی از بهترین وکلای ایالات متحده است که به بررسی بازاریابی شبکه ای پرداخته است و نه مورد از عواملی که نشان از شرکت بازاریابی مناسب است را این گونه شرح می دهد.
همواره سؤالات زیادی مبنی بر اینکه به کدامیک از شرکت های بازاریابی شبکه ای بپیوندیم، دریافت کردیم. پاسخ ما در مورد این سؤال این است که شما می بایست موارد کلیدی را که از علائم یک شرکت خوب و حرفه ای می باشد، بررسی کرده و سپس خودتان برآورد و انتخاب نمایید.

کوین تامپسون (kevin Thompson) یکی از بهترین وکلای ایالات متحده است که به بررسی بازاریابی شبکه ای پرداخته است و نه مورد از عواملی که نشان از شرکت بازاریابی مناسب است را این گونه شرح می دهد:

فرهنگ صحیح سازمانی

صحبت کردن در مورد فرهنگ صحیح سازمانی و سازمان فروش و گروه آسان است اما ساختن سازمان بر طبق فرهنگ صحیح، بسیار سخت است. ساختن فرهنگ صحیح نیازمند انجام کارهایی بیش از صحبت کردن و ادعای فرهنگ است. نیازمند به وجود آوردن و گسترش فرهنگ همکاری و پیشرفت جمعی و همچنین وضع قوانین و محدودیت هایی برای کنترل گروه ها و بازاریابان است. نیازمند ایجاد روحیه فروش و تعاون است. نیازمند این است که از خود مدیر شرکت گرفته تا لیدرها و مجموعه داران و بازاریابان به این امر واقف باشند که باید بر طبق قوانین حرکت کرد تا بتوان به رشد و پیشرفت رسید. شرکتی که این فرهنگ را توسعه و آموزش می دهد، شرکت مناسبی است.

حفظ مشتری

حفظ مشتری با سیاست های صحیحی که شرکت برای به حداقل رساندن ضرر به مشتری وضع می کند، صورت می گیرد زیرا موفقیت توزیع کننده بستگی به تلاش های او تحت شرایط بازار دارد و هیچ راهی برای از بین بردن زیان های احتمالی به توزیع کننده وجود ندارد. اما می توان گفت کارهایی برای کاهش و یا به حداقل رساندن زیان توزیع کننده وجود دارد. شرکت های هوشمند هزینه زیادی را صرف حفظ مشتری می کنند؛ چرا که در نهایت موجب حفظ بازاریاب و سود آوری شرکت است.

ساده ترین راه تضمین مشتری، ارائه سیاست های استرداد یا باز پس گیری برای کالاهای استفاده نشده یا قابل فروش مجدد و باقیمانده نزد بازاریاب است. بهترین روش این کار ارائه سیاست هایی مبنی بر یک دوره 12 ماهه buy back برای کالاهایی است که توزیع کننده نتوانسته آنها را به فروش برساند. سیاست های باز پس گیری باید به وضوح منتشر شود و قابل فهم و ساده و همراه با پشتیبانی از طرف شرکت باشد تا این کار از جانب مشتری یا توزیع کننده به سادگی و بدون دردسر صورت گیرد.

 

حضور فیزیکی

این مورد بسیار قابل تأمل است. بر اساس مشاهدات اینجانب، شرکت ها وقتی که در جلسات تیم های کاری حضور دارند، بهتر عمل می کنند. ایده دفترهای حضور ابری ایده جالبی به نظر می رسد اما  حضور در دفاتر مجازی کمتر مؤثر خواهد بود و کار تیمی در دفاتر فیزیکی قانونی و شعب شرکت مؤثرتر خواهد بود.

سرمایه شرکت ها

ایده شروع کار یک شرکت بازاریابی شبکه ای، نیاز به سرمایه دارد. به عقیده من بزرگترین اشتباه در تاسیس یک شرکت بازاریابی شبکه ای در هنگام تأسیس، عدم درک سرمایه مورد نیاز است. آنها برآورد می کنند که شرکت در چند ماه اولیه به سودآوری می رسد و نیاز به سرمایه چندانی پس از تأسیس ندارند اما باید بدانند که ممکن است شرکت در چند ماه اول بسته به عملکرد، به سود آوری و درآمد نرسد. اینجاست که داشتن سرمایه به شرکت قابلیت صبور بودن و تمرکز بر اهداف بلند مدت که عامل ایجاد یک شرکت سالم و سودآور است، می دهد.

فن آوری

شرکت های خوب، راه هایی برای هوشمندسازی فن آوری پیدا می کنند. شرکت های نتورک هوشمند بسیاری از موانع را برای دریافت سفارشات برای مشتری حذف کرده اند تا سفارشات در سریع ترین زمان و به سادگی به دست مشتری برسد. آنها راه هایی برای ایجاد ارتباط آسان تر با مصرف کننده نهایی از طریق اپلیکیشن های تلفن همراه، رسانه های اجتماعی و ... برای جلوگیری از اتلاف وقت بازاریابان و مصرف کنندگان نهایی با استفاده از تکنولوژی فراهم نموده اند. همچنین با استفاده از فن آوری راه هایی برای آموزش و ارتباط بیشتر با بازاریابان ارائه کرده اند . تیم شرکت نیز نیاز به استفاده از تکنولوژی برای افزایش گردش کار دارد.

 

mlmbook

 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/29661
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی