تاريخ:ششم مرداد 1397 ساعت 12:50
کد : 29660

بازی کلش آو کلنز: ابزار نوین پولشویی برای تبهکاران

بازی کلش آو کلنز: ابزار نوین پولشویی برای تبهکاران
بر اساس گزارش جدیدی که توسط یک شرکت معتبر امنیت سایبری منتشر شده، بازی های رایگانی نظیر کلش آو کلنز به ابزاری برای پولشویی توسط هکرها تبدیل شده است.
به گزارش ایران هشدار، بر اساس گزارش جدیدی که توسط یک شرکت معتبر امنیت سایبری منتشر شده، بازی‌های رایگانی نظیر «کلش آو کلنز» (Clash of Clans) به ابزاری برای پولشویی توسط هکرها تبدیل شده است.
 
در یک بررسی صورت گرفته توسط شرکت کروم‌تک (Kromtech) مشخص شد بیش از ۲۰ هزار کارت اعتباری سرقت شده در بازی‌هایی نظیر «کلش آو کلنز»، «کلش رویال» و «مارول کانتست آو چمپیونز» مورد استفاده قرار گرفته است. سارقان این کارت‌های اعتباری ابتدا امتیازاتی را در این بازی خریداری کرده و سپس آن را به یک شخص سوم می‌فروشند. به این ترتیب، امکان شناسایی آنها و ارتباط‌دهی آنها با اطلاعات کارت‌های اعتباری مسروقه از بین می‌رود.
 
انجام این فرآیند تقریبا آسان است. برای نمونه، هر کاربر آیفون به راحتی می‌تواند با انتخاب یک گذرواژه، چند سئوال امنیتی، تاریخ تولد و نیز نشانی ایمیل یک حساب در اپل استور باز کند. برای این کار حتی لازم نیست یک نشانی ایمیل واقعی وارد کرد. برخی از هکرها از ربات‌هایی ویژه برای این کار استفاده می‌کنند.
 
این شرکت امنیت سایبری با بررسی‌های خود متوجه شد موجودی برخی کارت‌های اعتباری برای خرید امتیاز در کلش آو کلنز مصرف شده است. بر اساس گزارش منتشر شده توسط این شرکت، هکرها با آی‌پی از کشورهایی نظیر عربستان سعودی، هند، اندونزی، کویت و موریتانی دست به این کار می‌زنند.
 
شرکت کروم‌تک به توسعه‌دهندگان توصیه می‌کند فرآیند ثبت نام کاربران را به گونه‌ای طراحی کنند که ربات‌های خودکار نتوانند چندین حساب در آنها ایجاد کنند.
 
ارزنگار

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/29660
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی