تاريخ:ششم خرداد 1397 ساعت 09:19
کد : 29417

جا به جایی بازاریابان از شرکت های دارای پروانه کسب به شرکت های غیرمجاز

جا به جایی بازاریابان از شرکت های دارای پروانه کسب به شرکت های غیرمجاز
 فارغ از زمان برخورد با شرکت های غیرمجاز، نمی بایست جداشدن بازاریابان شرکت و عضویت در شرکت های غیر مجاز خللی در سیاست های شرکت آنها ایجاد کند. 

به گزارش ایران هشدار - چرا قشری که بیش از 6 سال در شرکت های دارای مجوز فعالیت کرده اند، با ورود و آغاز به کار شرکت های غیر مجاز، تمایل به عضویت و شیفت به این شرکت ها را دارند؟
هر فعالیت تجاری و صنفی در کشور نیازمند اخذ مجوزهای مرتبط و لازم می باشد و فعالیت بازاریابی شبکه ای در کشور نیز از این موضوع مستثنی نمی باشد و با توجه به وضعیت فعالیت شرکت های هرمی که تا بیش از سال 1389 رواج بالایی در کشور داشته و برحسب بند ز قانون اخلال گران در نظام اقتصادی نیز در سال 1384جرم انگاری شده است، اهمیت اخذ مجوز و رعایت مقررات مربوط به بازاریابی شبکه ای برای اشخاص حقیقی و حقوقی که مبادرت به پرداخت پورسانت شبکه ای می نمایند بیش از پیش نمایان می گردد. اما جدا از موضوع فعالیت غیرقانونی و غیر مجاز برخی شرکتها در کشور که مجوز فعالیت (پروانه کسب) نداشته و روند قضایی و قانونی مربوط به خود را جهت رسیدگی و برخورد خواهند داشت. سوال اصلی اینجاست که چرا قشری که بیش از 6 سال در شرکت های دارای مجوز فعالیت کرده اند، با ورود و آغاز به کار شرکت های غیر مجاز، تمایل به عضویت و  شیفت به این شرکت ها را دارند.
_ مگر کالایی که در آن شرکت ها ارایه می شود مصرفی و رقابتی است؟
_ مگر سیستمی که در طرح شرکت های غیر مجاز ارایه می شود خود به خود ایجاد درآمد می کند؟
_ مگر مجوز فعالیت برای این شرکت ها صادر شده است که برخی بازاریابان با وجود نداشتن مجوز، ترجیح به عضویت و فعالیت در آن شرکت ها را می دهند؟
_ مگر مقررات حمایتی همچون بازخرید کالا، الزام به پرداخت به موقع پورسانت، الزام به ارسال به موقع و سالم کالا و ... در شرکت های غیر مجاز که مقصد بازاریابان می باشد ضمانت اجرا دارد؟
بهتر است در خصوص پاسخ این سوالات کمی اندیشیده شود.
اگر شرکت کالای مصرفی با قیمت و کیفیت مناسب عرضه نماید که آن کالا برند شرکت باشد چطور بازاریاب واقعی حاضر به شیفت به شرکتی خواهد بود که هیچ کالای مصرفی مناسبی در سبد عرضه آن یافت نمی شود.
اگر شرکت ها در طرح درآمدی خودشان معیار را انجام کار آموزشی واقعی برای هر مقطع مشخص و اجرا نمایند که تمام بازاریابان به این موضوع واقف شوند که در قبال انجام کار مستحق دریافت پورسانت شده اند، دنبال کردن این فرهنگ مانع از شیفت بازاریابان به شرکت های غیر مجازی خواهد شد که طرحی جز عضوگیری و پرداخت پورسانت های نامحدود و استخری ندارند و معیارهای اغواگری و تست مونی را مشخصه پیشرفت و کسب درآمد قرار داده اند.
در حالیکه حتی فعالیت در شعب فاقد مجوز شرکت های دارای پروانه کسب امکان پذیر نمی باشد. برخی بازاریابان که با فرهنگ فعالیت هرمی رشد یافته اند، حاضر به حضور و فعالیت در شرکت های غیرمجازی می شوند که حتی شرکت اصلی و مادر پروانه فعالیت ندارد. این موضوع کاملا نشان دهنده عدم تربیت و فرهنگ سازی توسط شرکت های فعال در مدت 6 سال فعالیت بازاریابی شبکه ای در داخل کشور می باشد. اگر مقررات حمایتی توسط شرکت ها بطور کامل اطلاع رسانی پشتیبانی و اجرایی می شد، آیا باز هم بازاریابان واقعی که فروشنده کالا هستند حاضر می شوند در شرکت های غیرمجاز که هیچ ضمانت اجرایی از مقررات در آنجا وجود ندارد، عضو شده و فعالیت نمایند.
به نظر می رسد که شرکت های دارای پروانه کسب باید این موضوع را مورد توجه قرار دهند که فارغ از زمان برخورد با شرکت های غیرمجاز، نمی بایست جداشدن بازاریابان شرکت و عضویت در شرکت های غیر مجاز خللی در سیاست های شرکت آنها ایجاد کند. زیرا افرادی که فعالیت در شرکت های غیر مجاز را ترجیح می دهند، اصلاً بازاریاب نبوده اند بلکه عمدتاً کسانی هستند که معیارها و اهداف شرکت های هرمی را دنبال می کنند و موفقیتی هم کسب نخواهند کرد. شرکت های مجاز باید بدانند که هدف شرکت حذف واسطه های سنتی در عرضه کالا و پرداخت پورسانت به بازاریابان از محل حذف واسطه ها بوده است.  اصلاح عملکرد شرکت های دارای مجوز، فرهنگ سازی مناسب، اطلاع رسانی و آگاهی به بازاریابان شرکت، در پیشگیری از عضویت و شیفت به شرکت های غیرمجاز موثر و راهگشا خواهد بود. 

 

mlm book

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/29417
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی